Reklama
czwartek, 27 lutego 2025 17:18
Reklama

Korda na Bazunie

Wojciech Korda jest gościem specjalnym tegorocznej Bazuny, która rozpoczęła się w piątek w Przywidzu. Integralnym elementem corocznego Przeglądu piosenki turystycznej Bazuna jest konkurs piosenki. Konkursowe występy będą w sobotę - do poludnia i po poludniu. Wieczorem, od godz. 19  rozpocznie Maraton. Wystąpi gość specjalny - Wojciech Korda.
Korda na Bazunie

Zobacz: Program BAZUNY (28-30 czerwca)

W sobotę w koncercie "Nocny maraton" (początek godz. 19) wystąpi gościnnie Wojciech Korda - leganda polskiej muzyki, znakomity instrumentalista, wokalista i kompozytor, współzałożyciel kultowego zespołu "Niebiesko-Czarni", współtwórca rock-opery NAGA.

W. Korda był w zespole Niebiesko-Czarni od początku tj od 1964 r. do 30 czerwca 1976 r. (do chwili rozwiązania). 51 lat temu - 24 marca 1962 r. odbył się w klubie Żak w Gdańsku pierwszy koncert zespołu Niebiesko - Czarni. Po rozwiązaniu zespołu Korda występował w duecie z żoną - Adą Rusowicz w zespole ADA-KORDA i HORDA. W latach 80. i 90. występował w klubach skandynawskich i USA. Po powrocie kontynuował występy wraz z Tomaszem Dziubińskim (z którym współpracuje z przerwami od 1959 r ) i jego zespołem.

Jest laureatem m.n. "Złotej Dziesiątki" Festiwalu Muzycznych Talentów w Szczecinie (1962 r.), Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1965 r.). Jednym ze znanych utworów Wojciecha Kordy jest "Niedziela będzie dla nas".

Wstęp na Bazunę w tym także na  Maraton nocny (sobota)  i Koncert finałowy (niedziela)- bezpłatny



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 7 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: StanleyTreść komentarza: Tusk wielokrotnie dawał wyraz, delikatnie mówiąc, niechęci do tego co poleskie i patriotyczne. zgodzę sie z Sp. Alboinem, że każdy może sie pomylić, błądzić, natomaist rzesza gawiedzi, któej to nie przeszkadza, albo nawet sie PODOBA, powinna budzić przerażenie.Źródło komentarza: BEZ STRACHU. Albin Siwak o Doladzie Tusku - szokujące wspomnienieAutor komentarza: BogdanTreść komentarza: Oszukują i faszerują. Nie papryczkowe ani malinowe tylko pestycydowe...Źródło komentarza: Nowy test Fundacji Pro-Test: Wszystkie sprowadzane z zagranicy pomidory zawierały pestycydyAutor komentarza: Westlake LoanTreść komentarza: Jestem szczerze wdzięczny Panu za poprowadzenie mnie właściwą drogą, która umożliwiła mi dzisiaj otrzymanie pożyczki po tym, jak oszuści oszukali mnie z pieniędzy. Jeśli znalazłeś się w skomplikowanej sytuacji i chcesz uzyskać pożyczkę od osoby godnej zaufania i uczciwej, nie wahaj się skontaktować z WESTLAKE LOAN pod adresem: [email protected] Telegram___https://t.me/loan59Źródło komentarza: Mężczyzna chciał zabić żonę siekierą. Później popełnił samobójstwo.Autor komentarza: RamparamTreść komentarza: Biedny łoś... ale prawdziwe losie to urzędasy i weterynarze, którym jak widać się nie chciało zareagować. W sumie db że nikt nie zastrzelił zwierzaŹródło komentarza: Ranne zwierzę i „spychologia”. Nikt nie chciał pomóc łosiowi...Autor komentarza: RobTreść komentarza: Niech się sam utopi... Prawie dożywocie, w sume za głupote... Ludzie słabo wyceniają swoje zycie ;-1Źródło komentarza: Recydywista groził pobiciem i utopieniem. Grozi mu 18 lat za kratami
Reklama