Konkurs o Nagrodę Przyjaznego Brzegu organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim i innymi partnerami.
Podniesienie prestiżu
Celem nagrody jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych Polski oraz wyróżnianie miejscowości najbardziej aktywnych na tym polu, łamiących stereotyp, iż odwrócone są „plecami” do rzek i innych wód. Ponadto przedmiotem ocen są stanice kajakarskie, mariny żeglarskie i przystanie oraz inicjatywy i przedsięwzięcia służące zagospodarowaniu i promocji polskich szlaków wodnych.
Główne kryteria oceny to:
– zrealizowane inwestycje służące turystyce wodnej – przystanie, wodne stacje paliw, przedsięwzięcia proekologiczne, zabezpieczanie bezpieczeństwa na akwenach,
– działania promocyjne, w tym wydawane mapy, przewodniki, monografie, prowadzone portale internetowe, udział w targach dla wodniaków i ogólno turystycznych,
– współpraca z krajowymi i zagranicznymi organizacjami wodniackimi oraz firmami działającymi w tym środowisku, w tym – organizacja rejsów, spływów, regat, rejsów pasażerskich.
– To potwierdzenie przez niezależne gremium, że decyzja o powrocie nad Wisłę jest trafiona – mówi wiceprezydent |Tczewa Mirosław Pobłocki. – W tym roku chcemy jeszcze wykonać łącznik pieszo-jezdny od ul. Nad Wisłą do ul. Nadbrzeżnej i ogłosić przetarg na zagospodarowanie terenu po dawnej siedzibie Zakładu Usług Komunalnych.
Nagroda przyznawana jest przez jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Polskiego Związku Żeglarskiego i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz innych zainteresowanych organizacji i instytucji, zaproszeni przez organizatorów. Do zgłaszania kandydatów uprawnione są organizacje zajmujące się turystyką wodną, kluby, redakcje, komandorzy rejsów i spływów, indywidualni wodniacy.
Laureatami czwartej edycji konkursu są:
• Grand Prix
Szczecin – za doskonałe przygotowanie i organizację finału międzynarodowego Zlotu Żaglowców Tall Ships 2007
• Nagrody Specjalne
Mazurskie WOPR - za zaangażowanie w ratunek ofiar szkwału
Wojciech Kuczkowski - za pół wieku propagowania turystyki wodnej
• Nagrody Przyjaznego Brzegu
- Projekt InWater – za program rewitalizacji drogi wodnej E-70 Berlin - Kaliningrad. Tczew był partnerem projektu.
- Związek Miast i Gmin Nadnoteckich – za znakowanie Noteci dla turystyki wodnej i budowę sieci przystani
- Bydgoszcz – za działania inwestycyjne i promocyjne na Bydgoskim Węźle Wodnym
- Tczew – za nową formułę Muzeum Wisły, budowę bulwarów i przystani
- Marina w Nowej Soli – za budowę jednej z piękniejszych przystani na Odrze
- Stowarzyszenie Port Uraz nad Odrą - za stworzenie nowej oferty turystycznej na Odrze
- Almatur Giżycko - za wieloletnie działanie na rzecz żeglarzy niepełnosprawnych
- TVP Info – za promocję turystyki wodnej i patronat nad szeregiem jej imprez.
Reklama
Przyjazny Brzeg dla Tczewa
KOCIEWIE. Tczew został jednym z laureatów czwartej edycji nagrody „Przyjaznego Brzegu”. Miasto wyróżniono za nową formułę Muzeum Wisły, budowę bulwarów i przystani. Zadaniem Nagrody Przyjaznego Brzegu jest premiowanie wszelkich inicjatyw inwestycyjnych i promocyjnych, ukazujących iż gestorzy polskich brzegów potrafią być życzliwi dla turystów i mieszkańców.
- 26.03.2008 00:01 (aktualizacja 01.04.2023 08:11)
Napisz komentarz
Komentarze