– Wygraliśmy w swojej klasie wszystkie trzy rozgrywane konkurencje: sprint, slalom oraz wyścig na 30 km. Dlatego finalnie odnieśliśmy zwycięstwo w swojej klasie – poinformował z radością dr inż. Wojciech Litwin, opiekun koła naukowego Korab, wykładowca na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa.
– Nasi studenci spisali się bardzo dobrze. Montaż i testy łodzi przebiegły sprawnie choć nie bez niespodzianek, gdyż w trakcie prac ułamał się jeden z zacisków akumulatorów. Problem udało się rozwiązać instalując zaimprowizowane złącze – relacjonuje dr inż. Wojciech Litwin.
Zawody odbyłby się po raz drugi. W ubiegłym roku nasza załoga przywiozła zwycięski puchar oraz nagrodę technologiczną w uznaniu za najbardziej rozwinięty i innowacyjny projekt konstrukcyjny łodzi.
– Sternikiem podczas tegorocznych regat był Piotr Bazylewicz. Były to jego pierwsze regaty łodzi solarnych. To doświadczenie z pewnością przyda mu się podczas regat w Holandii, które odbędą się w lipcu – dodaje dr Litwin.
Warto dodać, że podczas tychże regat widoczne jest bardzo duże zróżnicowanie jednostek. Oprócz doświadczonych ekip do startu zgłaszają się liczni debiutanci. Ponadto regulamin SOLARBOOTREGATTA 2012 różni się znacząco od regulaminu, który od lat obowiązuje podczas najważniejszych regat łodzi solarnych rozgrywanych w Holandii. W berlińskich zawodach w ramach jednej klasy rywalizują ze sobą łodzie ścigające się w Holandii w różnych kategoriach.
Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu firm: Energa, DNV, Stocznia Model-art, Centrum Techniki Okrętowej.
Skład drużyny PG na SOLARBOOTREGATTA 2012
- Piotr Bazylewicz
- Wojciech Dąbrowski
- Magdalena Górska
- Zbigniew Mysiakowski
- Joanna Pastwa
Opiekunami studentów podczas zawodów są wykładowcy z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG: dr inż. Wojciech Litwin, mgr inż. Dariusz Duda oraz mgr inż. Wojciech Leśniewski.
Napisz komentarz
Komentarze