Porozumienie w tej sprawie podpisali prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i Janusz Rachoń, rektor Politechniki Gdańskiej. Jest to kolejne ogniwo działań wspomagających nauczanie zawodów okrętowca i przygotowanie do pracy w stoczni – powiedział podczas spotkania w Urzędzie Miasta Gdyni prezes Stoczni Gdynia S.A. Kazimierz Smoliński.
- Zespół Szkół Budownictwa Okrętowego już wcześniej podpisał porozumienie ze Stocznią Gdynia, gdzie uczniowie odbywają praktyki, zdają egzaminy zawodowe, a po ukończeniu nauki mają zagwarantowaną pracę – powiedział Zbigniew Drozdowicz, dyrektor ZSBO. - Jednakże już w momencie rozpoczęcia nauki uzyskają status pracownika stoczni.
- Inicjatywa jest elementem gdyńskiego programu promowania kształcenia w technikach – powiedziała Ewa Łowkiel, wiceprezydent Gdyni odpowiedzialna za oświatę.
Zgodnie z umową 1 września br. w Zespole Szkół Budownictwa Okrętowego w Gdyni powstanie jedna klasa technikum, której uczniowie będą mogli bezpłatnie korzystać z zajęć w laboratoriach Politechniki Gdańskiej, a wykładowcy tej uczelni będą prowadzić z uczniami jedną lekcję w tygodniu. Koszt zajęć sfinansuje miasto, rocznie 2 tys. zł.
W nowym roku szkolnym w ZSBO na absolwentów gimnazjów czeka 150 miejsc. Można wybrać poszukiwane zawody: montera kadłubów okrętowych, montera systemów rurociągowych i operatora obrabiarek skrawających.
Napisz komentarz
Komentarze