Organizatorzy powiedzieli
- Uczestnikom spotkania przedstawiono najnowsze wyniki badań z zakresu sposobu uprawy roślin białkowych oraz ich wykorzystania w paszach. Mogli pozyskać również najświeższą wiedzę z zakresu dopłat do produkcji rolnej w nowej unijnej perspektywie budżetowej – podsumowuje Jacek Kłos z Centrali Nasiennej Sp. z o.o.
- W naszym powiecie filarem rolnictwa jest produkcja trzody chlewnej i ważne jest jej żywienie, w oparciu nie tylko o drogą, importowana soję, ale także rośliny, które można wyprodukować u nas taniej, co ma znaczenie w konkurowaniu na rynku mięsa – mówi Lech Kolaska, przewodniczący Rady Pomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Starogardzkiego. - Rolnicy chcieli usłyszeć konkretnie kwoty dopłat obszarowych w nowym Programie PROW 2014-2020. Do dziś brak ustawowego potwierdzenia tego o czym wiemy - dopłata do roślin strączkowych i motylkowych od 2015 to 326 EUR do ha. Zaproszeni na seminarium profesorowie bardzo pomogli rolnikom podąć decyzje przed wiosennym siewem. Liczę, że gdy w lutym będziemy mieli dokładne dane, na kolejne spotkanie przybędzie, nie 200 rolników jak teraz do Borzechowa, a 300. Chcemy dać jak najwięcej wiedzy rolnikom.
Kolaska: Chcemy dać jak najwięcej wiedzy rolnikom
Centrala Nasienna Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim wraz z Pomorską Izbą Rolniczą i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu zorganizowały 5 listopada, w restauracji K2 w Borzechowie, konferencję szkoleniowo – konsultacyjną, w ramach ministerialnego programu wieloletniego, dotyczącego ulepszania krajowych źródeł białka roślinnego, ich produkcji, systemu obrotu i wykorzystania w paszach.
- 05.11.2014 20:01 (aktualizacja 04.08.2023 11:21)
Napisz komentarz
Komentarze