Wycieczka rozpocznie się 14 maja o godz. 21, bo zaplanowano nocny przejazd do Wiednia. W ten sposób drugiego dnia będzie można zwiedzać siedzibę Zakonu Krzyżackiego. W programie jest również wizyta u Wielkiego Mistrza i opcjonalnie rejs po Dunaju.
- To jedyna i niepowtarzalna okazja, by z bliska poznać współczesną działalność zakonu i uczestniczyć w audiencji u Wielkiego Mistrza. Mamy bardzo dobre kontakty z jego sekretarzem, więc to nie będzie zwykła wizyta, wiele przymkniętych drzwi może być przy tej okazji otwartych – zachęca Andrzej Panek, wiceprezes Fundacji Mater Dei, która organizuje wycieczkę. - Poza tym, hotel, w którym będziemy mieszkać, znajduje się w centrum miasta, można więc powiedzieć, że przez cały pobyt będziemy oddychać Wiedniem.
Trzeciego dnia, czyli 16 maja, uczestnicy zwiedzać będą niemal całe miasto, przy czym zabytki będzie można oglądać z zewnątrz, bo wstęp jest dodatkowo płatny.
- Będzie to objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring, która powstała w miejscu murów obronnych miasta. Tutaj znajdują się słynne budowle jak dwa największe muzea miasta – Historii Sztuki-KHM i Historii Natury-NHM, Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny, Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem” z krótkim spacerem po parku. Dalej Plac Karola ze słynnym Musikverein – Towarzystwem Muzycznym, gdzie odbywa się Koncert Noworoczny, największym barokowym kościołem Karola Boromeusza, Pawilony Otto Wagenra. Przejazd do Hundertwasserhaus - „bajkowego domu”, na którego dachach-ogrodach rosną dziesiątki drzew i krzewów. Następnie przejazd koło Prateru (najstarszego wesołego miasteczka Europy) i dalej, do największej dzielnicy Wiednia: Donaustadt. Następnie przejazd do Arenbergerpark gdzie znajdują się dwie wieże przeciwlotnicze będące reliktami II wojny światowej. Kolejnym punktem programu będzie piękny pałac Belweder i imponująca panorama rozciągająca się z ogrodów pałacowych opadających kaskadami w kierunku starówki. Spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę: Albertina, cesarska rezydencja Hofburg, słynny Kohlmarkt, plac Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana, zaułki przy katedrze – wylicza Andrzej Panek
Czwartego dnia, czyli 17 maja, uczestnicy wycieczki przedpołudnie spędzą w letniej cesarskiej rezydencji pałacu Schonbrunn wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Czas wolny w ogrodach lub możliwość zwiedzania wnętrz. Po południu powrót do kraju. Nocny przejazd do Malborka.
- Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z biurem podróży B. P. Vertigo Holiday Krystian Borowski, ul. Kościuszki 21 A (wejście za Rossmannem), nr. tel. 55 618 25 35 lub 793 703 435. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczki w wysokości 30 proc. ceny wycieczki. Ta waha się od 1080 zł przy 40-osobowej grupie, do 1440 przy 20-osobowej – informuje Andrzej Panek. - Listę chętnych ostatecznie zamykamy 15 lutego.
Napisz komentarz
Komentarze