A wszystko dzięki zaproszonej na tę okoliczność specjalistce Teresie Sychmeler, która podkreślała, że nic tak nam nie pomaga, jak radość, która jest niezależna od wieku, a którą każdy w sobie ma, tylko trzeba ją w pielęgnować.
Dbajmy o siebie...
- Życie zaczyna się po pięćdziesiątce, bo wówczas mamy czas by realizować swoje marzenia i się rozwijać, swoje umiejętności i talenty, poznawać siebie i wreszcie zaczynać wsłuchiwać się we własne potrzeby – podkreślała pielęgniarka oddziałowa O/Opieki Długoterminowej, O/Rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Tczewie Szpitale Tczewskie SA i prezes Stowarzyszenia Hospicyjnego „Ogród Nadziei” Teresa Sychmeler. – Jesteśmy mądrzejsi zdobytym doświadczeniem życiowym, mamy najczęściej ustabilizowane życie rodzinne i osobiste, za sobą różne zakręty, wiec teraz czas na czerpanie tego co w życiu przyjemne, co daje radość, spełnienie. Dzisiaj wyglądamy ładniej i młodziej, niż wskazuje na to metryka. Kiedy do tego dołożymy dbanie o siebie, dostosowanie się do potrzeb i możliwości naszego organizmu, zarówno w zakresie ruchu, jak i żywienia, nasze życie naprawdę zacznie się na nowo! Wiek 50 puls nie jest przeszkoda do niczego, przeciwnie, mam dwie koleżanki, które właśnie wstąpiły w związki małżeńskie, a ponieważ są to dojrzałe, doświadczone decyzje, ich związki są trwałe, spokojne i bardzo udane! Bo kto powiedział, że jeżeli nie zawrzemy związków małżeńskich w młodości, to już nie znajdziemy swojej „drugiej połówki”?! Odkrywajmy siebie, ludzi, uczucia, miłość! To jest właśnie ten czas, czas dla nas. Kobiety odkrywają, że na szczęście i miłość nigdy nie jest za późno.
Ciekawe spotkanie w ginekologiem
Pani Teresa wskazywała na prowadzenie odpowiedniego dla każdego trybu życia, z uwzględnieniem wskazówki, co służy ludziom w wieku 50+, a czego powinno się unikać. Podkreślała, że gdy są takie możliwości jakie daje Fundacja dla Tczewa (mnóstwo bezpłatnych atrakcji i zajęć rozwoju osobistego), to już korzystanie z tej oferty sprawia, że zaczynamy być radośniejsi, zyskujemy przyjaciół, wielu rzeczy, po których sami pewnie nigdy byśmy nie sięgnęli.
Wiesława Quella, prezes Fundacji dla Tczewa przypomniała, że ta edycja programu profilaktyki zdrowotnej właśnie się kończy, a mogła być realizowana dzięki środkom pozyskanym ze Starostwa Powiatowego w Tczewie. Najbliższe spotkanie, na które prezes wszystkich chętnych zaprasza, odbędzie się 29 listopada w ZSE w Tczewie przy ul. Gdańskiej. Udało się na nie pozyskać (na wykład) lek. med. specj. ginekologa-położnika Mariusza Zwalińskiego, doświadczonego i cenionego przez pacjentki lekarza, m.in. byłego wieloletniego ordynatora oddziału położniczego w tczewskim szpitalu. Lekarza w szpitalu na ul. Klinicznej w Gdańsku, obecnie pracującego m.in. w szpitalu starogardzkim i gabinetach w Tczewie. Będzie też to Wieczór z Nalewką. Informacje na stronie fundacji (www.fundacja dlatczewa.pl).
Napisz komentarz
Komentarze