Bezpłatne badania ostrości wzroku dla mieszkańców woj. pomorskiego - akcja trwa do 26 maja 2012 r.
Kampania edukacyjna pod hasłem „Czas na wzrok 40 + Zachowaj ostrość widzenia po czterdziestce” przeznaczona jest dla tych, którzy mają problemy z przeczytaniem drobnego druku, lub sms, odsuwają czytany tekst na coraz większa odległość.
Liczba miejsc na bezpłatne badania w salonach optycznych jest ograniczona, chętni proszeni są o umówienie się – telefoniczne, lub osobiste w zakładzie optycznym, wcześniej.
Akcję wspierają Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Jeleniogórskie Zakłady Optyczne Sp. z o. o.
- Zachęcamy osoby po 40 roku życia do zbadania wzroku, bo w tym wieku każdy zaczyna odczuwać pewne problemy z widzeniem, co wynika z naturalnego procesu fizjologicznego, oko zaczyna tracić elastyczność - wyjaśnia Ewa Żebrowska, przedstawicielka organizatora kampanii, Jeleniogórskich Zakładów Optycznych Sp. z o. o. – Świadomość tego, że nasze oczy zaczynają ulegać zmianie, jest stosunkowo niska, wiele osób nie uświadamia sobie nieuchronnego procesu, odsuwa termin wizyty u okulisty.
Bywa, że ktoś czuje, że widzi gorzej, zaczyna coraz bardziej odsuwać czytany tekst. Efektem są bóle głowy, spadki nastrojów, złe samopoczucie, a wręcz może prowadzić to do różnego typu schorzeń. Im wcześniej zbadamy wzrok – tym lepiej. Akcja zachęca do badań wzroku, nie trzeba od razu zamawiać okularów, można pójść do domu i sprawę przemyśleć. A potem zgłosić się – z otrzymanym zaświadczeniem - po okulary w dowolnie wybranym salonie optycznym.
- Podczas akcji uświadamiamy pacjentom jakie są sposoby korygowania prezbiopii, która jest wynikiem fizjologicznego procesu twardnienia i spadku elastyczności soczewki, która coraz trudniej zmienia kształt – mówi dr n. med. Dorota Raczyńska z Gdańskiego Uniwersytety Medycznego. – Informujemy pacjentów, jakie walory mają okulary progresywne, czyli takie, które umożliwiają czytanie i widzenie na odległość. Są to okulary uniwersalne, jedna para używana jest do wszystkiego. Pacjenci w głównej mierze sami decydują jaka forma korekcji jest dla nich najlepsza, czy jesteśmy skłonni nosić okulary, czy chcemy prowadzić bardziej aktywny tryb życia, na przykład jeździmy na nartach i decydujemy się na soczewki kontaktowe.
- Staramy się, żeby wszyscy, którzy przejdą przez magiczną barierę, która powoduje to, że doświadczamy okresu dojrzewania pełnego, poprawiło sobie podnieść komfort życia i poszło do okulisty - powiedział ambasador kampanii Jacek Borkowski. – Większość osób nie uświadamia sobie, że utrata ostrości wzroku, jakości widzenia, nie wynikają z tego, że mamy gorszy wzrok, tylko z wieku biologicznego. I w pewnym momencie – chcemy, czy nie chcemy, musimy to skorygować, bo po co się męczyć! W tej chwili wybór oprawek jest szeroki, okulary są trendy, dobre soczewki progresywne produkują Jeleniogórskie Zakłady Optyczne, noszę je, potwierdzam ich jakość. Nie muszę zmieniać okularów do czytania i patrzenia na odległość, one ułatwiają mi życie.
Salony optyczne, w ktorcyh można zbadać bezplatnie wzrok: www.czasnawzrok.pl
Napisz komentarz
Komentarze