Bohaterem kampanii jest Bazer - uśmiechnięty blond młodzieniec z niebieską peleryną i żółtym „B” na piersiach. Animowany bohater będzie podpowiadał uczniom, jak reagować na sytuacje przemocy.
- Kampania społeczno-informacyjna przygotowana jest z myślą o uczniach szkół podstawowych na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni, Tczewa, Starogardu Gdańskiego i Pelplina. Skierowana jest także do ich rodziców, opiekunów oraz nauczycieli – wyjaśnia Sylwia Świtajewska. - Celem kampanii jest wskazywanie odpowiednich postaw w sytuacji zetknięcia się dziecka z przemocą oraz uwrażliwianie uczniów i dorosłych na coraz częściej pojawiający się problem agresji w szkołach podstawowych.
Konferencja
W poniedziałek, 3 czerwca, w Urzędzie Miasta w Starogardzie Gdańskim odbyła się konferencja prasowa dotycząca kampanii przeciw przemocy w szkołach podstawowych "Moc Bazera czyni Bohatera". Uczestnicy konferencji poznali szczegóły kampanii i cele. Dzieci rozmawiały z Bazerem i przekonały się w jaki sposób Bohater zachęca do podejmowania właściwych postaw obywatelskich.
Powiedzieli
Alojzy Bończa -Tomaszewski (LCI) mówił jak pomagać dzieciom w okresie dojrzewania.
- Ten program się w to wpasowuje. Liczę, że po wejściu tego programu do szkół Starogard będzie wzorem bezpieczeństwa dzieci.
Prezes ZEC STAR-PEC Marcin Lewandowski uważa akcję za ważne przedsięwzięcie.
- To dla nas ważne, że rozpoczynamy akcję w mieście gdzie zapewnimy bezpieczeństwo i stabilność dostaw ciepła. Myślimy stale o bezpieczeństwie, dlatego jesteśmy sponsorem strategicznym przedsięwzięcia. Od trzech lat z sukcesem realizujemy program „Wspólne działanie lokale zaangażowanie”, mamy kampanie ekologiczne np. tygrys Teodorek. Mam nadzieję, że ten program zdobędzie wielką renomę, a Starogard będzie przykładem jak w tej akcji osiąga się dobre efekty.
Iwona Lewandowska, wiceprezydent miasta, podziękowała wszystkim ludziom dobrej woli którzy angażują się w akcję.
- Bezpieczeństwo jest ważne dla nas wszystkich. Dużo mówi się o agresji, spotykacie się z nią na co dzień. Czasami nie radzimy sobie z emocjami. Liczę, że akcja pomoże nam wszystkim i że zaangażują się w nią wszystkie miejskie szkoły. Stale pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa dzieci, każda taka akcja je poprawiająca jest cenna.
Psycholog Marta Wereniuk nie kryła, że przemoc jest zjawiskiem „zamiatanym” pod dywan.
- Często nie wiemy jak reagować na zjawiska przemocowe. Akcja jest skierowana do uczniów klas 1-6. Zapewniam, że to czego nauczymy dzieci w tym wielu zaprocentuje przez całe życie, a to będzie też miało przełożenie na rodziców.
Napisz komentarz
Komentarze