16 listopada wieczorem tczewscy policjanci odebrali zgłoszenie o 50-latku przebywającym na terenie powiatu tczewskiego, który chce odebrać sobie życie.
Szybka reakcja na zgłoszenie jest ważna za każdym razem, gdy człowiek potrzebuje pomocy. Jednak bywają takie interwencje, gdy na szali w walce z czasem staje ludzkie życie. Wczoraj przed 21 do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zadzwoniła kobieta, która zawiadomiła policjantów o niepokojących wiadomości, które przesłał jej ojciec do bliskich. Z przekazanych informacji wynikało, że 50-latek chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusze rozpoczęli działania, aby ustalić miejsce pobytu mężczyzny i skierować we właściwe miejsce policjantów, aby zapobiec tragedii. Następnie mundurowi zaczęli sprawdzać wytypowane miejsca, w których mógłby przebywać zaginiony. Komendant jednostki ogłosił alarm. Do działań poszukiwawczych zadysponowani zostali funkcjonariusze z tczewskiej komendy oraz mundurowi z Oddziału Prewencji w Gdańsku. W akcji brało udział łącznie 35 policjantów. Tuż po godzinie 23 policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie wspólnie z funkcjonariuszami z Gdańska odnaleźli mężczyznę na terenie gminy Pelplin. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe i 50-latek został objęty fachową opieką medyczną.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Korzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak:
• 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
• 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
• 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
KPP Tczew
Napisz komentarz
Komentarze