Przed nami bardzo emocjonująca rywalizacja, w której weźmie udział aż pięcioro młodych, utalentowanych wykonawców. Zgodnie z zasadami finałowego odcinka specjalnej edycji programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2024” w pierwszym etapie decydujące będą punkty jury i SMS-y widzów.
Dwoje najlepszych artystów znajdzie się w ścisłym finale, w którym wykonają ten sam utwór, skomponowany specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2024. O tym, kto pojedzie do Madrytu, zdecydują już tylko widzowie.
W pierwszej części finału młodzi uczestnicy zaśpiewają jeden spośród wylosowanych utworów z kategorii hity Eurowizji. W drugiej części dwoje wybranych wokalistów zaprezentuje nową piosenkę, stworzoną specjalnie na tegoroczną Eurowizję Junior. To właśnie z tym utworem zwycięzca programu pojedzie do Madrytu, by reprezentować Polskę na międzynarodowej arenie.
Finał programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2024” – jury i goście specjalni
W jury zasiądą: Grzegorz Urban – kierownik muzyczny „Szansy na sukces”, wokalistka Anna Józefina Lubieniecka oraz przewodnicząca komisji Agnieszka Żmijewska – reżyserka polskiego występu na tegorocznej edycji konkursu w Madrycie. Młodych wokalistów wspierać będą Krystian Ochman i Michał Wiśniewski.
W finale zaplanowano występ Viki Gabor – zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2019 r. Pojawi się też Maja Krzyżewska – zeszłoroczna reprezentantka Polski w konkursie. Program poprowadzi Artur Orzech.
Finaliści programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2024”
Dominik Arim
Muzykalny 11-latek mieszka na Pomorzu, gdzie uczy się gry na trąbce w Szkole Muzycznej imienia Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim. Rozpoczął również naukę gry na fortepianie, ale to śpiew jest jego największą pasją. Brał udział w 7. edycji programu „The Voice Kids”, gdzie doszedł do półfinału. Dominik lubi też taniec – swoje talenty rozwija w zespole „Szalone Małolaty”.
Czas poza zajęciami szkolnymi spędza aktywnie, najchętniej na zjeżdżalniach w aquaparku, grając w piłkę i jeżdżąc na rowerze. Jednak jego ulubionym sportem jest karate, które trenował przez 5 lat – ma pomarańczowy pas. Kiedy pogoda nie sprzyja wyjściu na zewnątrz, czyta książki lub relaksuje się przy grach. W wolnym czasie lubi także pomagać rodzicom w ogrodzie, bawić się z siostrą Julią i psem Butkiem. Jego wielkim marzeniem jest śpiewać tak dobrze, aby móc reprezentować Polskę na konkursach Eurowizji.
Natan Gryga
Natan ma 12 lat. Brał udział w 7. edycji „The Voice Kids”, gdzie doszedł do etapu „Sing off”. Mieszka w małej miejscowości Brzeźnio w województwie łódzkim. Interesuje go wojsko, uzbrojenie, lubi też oglądać filmy wojenne. Jego pasją jest również geografia – zna nazwy wszystkich państw na świecie, ich położenie na kontynencie, nazwy stolic oraz flagi.
W wolnych chwilach samodzielnie robi fiszki geograficzne lub wybiera się na leśne przejażdżki na swoim buggy. Uwielbia wygłupiać się ze swoją małą siostrą, a relaksuje się, słuchając rapu.
Blanka Korniluk
Blanka ma 13 lat. Z pasją rozwija śpiew, grę na pianinie i ukulele. Należy do „Studia Wokalu” w Domu Kultury w Ustce. Jest harcerką w Artystycznej Grupie Harcerskiej „Muszelki”. Wiele czasu spędza z rodziną, w tym z młodszą siostrą Nataszą, oraz z przyjaciółkami. Lubi nadmorskie długie spacery, zachody słońca oraz podróże. Dużo czyta. Jest wielką miłośniczką zwierząt – najbardziej kocha koty i sama jest właścicielką kotki Niny.
Chętnie bierze udział w konkursach wokalnych i recytatorskich. Jest laureatką wielu festiwali wokalnych o randze ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. W 2021 r. brała udział w „The Voice Kids”, w którym doszła do etapu „Przesłuchań w ciemno”. Marzy, by w przyszłości zostać stewardessą i łączyć pasję podróżowania ze śpiewem.
Aleksandra Antoniak
Energiczna i kochająca wyzwania 14-latka pochodzi z małej miejscowości Przygody. W finale 7. edycji „The Voice Kids” zajęła trzecie miejsce. Obok muzyki jej pasją jest sport: siatkówka, podnoszenie ciężarów, pilates, pływanie i rolki. Jak sama mówi, uwielbia poznawać nowych ludzi, nowe miejsca; kocha też adrenalinę – rollercoastery, parki linowe i nurkowanie.
Od ponad 2 lat gra na pianinie, ma za sobą także pierwsze próby tworzenia własnej muzyki. W przyszłości chciałaby zostać piosenkarką i występować na wielkich światowych scenach muzycznych. W osiągnięciu celu wspierają ją rodzice i trzy siostry.
Maja Golańska
Maja ma 14 lat i właśnie rozpoczęła naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Jest bardzo żywiołową osobą. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu z przyjaciółmi, najczęściej na rowerach. Śpiewa od 6. roku życia i chciałaby, aby jej przyszłość była związana z muzyką. Po cichu marzy, by zagrać główną rolę w znanym musicalu ; do tej pory występowała już w kilku musicalach, m.in. w „Małej księżniczce” czy „Akademii Pana Kleksa”. Uczestniczyła w 6. edycji „The Voice Kids”, gdzie doszła do etapu „Bitew” w drużynie Dawida Kwiatkowskiego.
W muzycznym rozwoju zawsze może liczyć na wsparcie rodziców. Tata, puzonista w Orkiestrze Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu, zaszczepił jej miłość do muzyki, a mama do śpiewania. Maja i jej młodsza siostra Oliwia czasem występują z orkiestrą taty i bardzo lubią wspólnie koncertować. Na YouTubie dostępny jest już singiel Mai „Lost”, do którego napisała słowa i uczestniczyła w tworzeniu muzyki. W przyszłości planuje studiować dziennikarstwo.
Napisz komentarz
Komentarze