Reklama
środa, 19 lutego 2025 00:36
Reklama
Na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego i szynobusa

Kierowca auta osobowego uderzył w jadący szynobus

Niedawno doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia - kierujący samochodem osobowym uderzył w jadący szynobus. Do zdarzenia doszło w miejscowości Sztumska Wieś (gm. Sztum) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierowca auta może teraz mówić o dużym szczęściu, bo mogło skończyć się tragicznie.
Kierowca auta osobowego uderzył w jadący szynobus

Autor: Archiwum

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie znaków drogowych umieszczonych przy przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych.


 

Oficer dyżurny sztumskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kierownika pociągu, że samochód osobowy uderzył w jadący szynobus.


 

- Na miejscu policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Sztumska Wieś – relacjonuje asp. sztab. Karolina Kosmowska, rzecznik sztumskiej policji. - Z relacji świadków wynika, że kierujący osobówką najprawdopodobniej próbował zatrzymać się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym. Najwyraźniej wpadł w poślizg i zahaczył o bok szynobusa jadącego z Malborka do Kwidzyna. Po zatrzymaniu się pociągu samochodu już nie było. Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie ustalali okoliczności zdarzenia oraz sprawcę kolizji. Okazał się nim59-letni mieszkaniec powiatu . Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sprawę skierują do sądu.


 

Dodajmy, że do wypadku doszło 15 lutego sobota po godz. 11.00.


 

Wypadki i kolizje na przejściach kolejowych niestety nie należą do rzadkości. Na przejazdach dochodzi do nich najczęściej przez nieuwagę lub nieprawidłowe manewry. Pamiętajmy, aby wjeżdżać na przejazd kolejowy tylko i wyłącznie po maksymalnym upewnieniu się, że nie nadjeżdża żadne pociąg lub szynobus. Przejście kolejowe pokonujemy tylko na wyraźny znak, pochodzący z bramek i sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej lub jeśli nie ma takich urządzeń, to po upewnieniu się, że manewr po naciśnięciu pedału gazu będzie płynny i pewny.

 

Sztumscy funkcjonariusze apelują do kierowców, aby nie lekceważyli znaków pionowych i poziomych umieszczonych przy przejazdach kolejowych, szczególnie tych niestrzeżonych. Jest to bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa zwłaszcza w okresie zimowym, gdy robi się ślisko, a widoczność często jest ograniczona 

 

Przejeżdżając przez torowisko dla własnego bezpieczeństwa należy bezwzględnie upewnić się, czy nie nadjeżdża jakiś pociąg. Zachowajmy szczególną ostrożnością na takich przejazdach i stosujmy się do umieszczonych tam znaków ze względu na własne bezpieczeństwo.


 

Opr. (tomm)/KPP Sztum


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -1°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 16 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: StanleyTreść komentarza: Tusk wielokrotnie dawał wyraz, delikatnie mówiąc, niechęci do tego co poleskie i patriotyczne. zgodzę sie z Sp. Alboinem, że każdy może sie pomylić, błądzić, natomaist rzesza gawiedzi, któej to nie przeszkadza, albo nawet sie PODOBA, powinna budzić przerażenie.Źródło komentarza: BEZ STRACHU. Albin Siwak o Doladzie Tusku - szokujące wspomnienieAutor komentarza: BogdanTreść komentarza: Oszukują i faszerują. Nie papryczkowe ani malinowe tylko pestycydowe...Źródło komentarza: Nowy test Fundacji Pro-Test: Wszystkie sprowadzane z zagranicy pomidory zawierały pestycydyAutor komentarza: Westlake LoanTreść komentarza: Jestem szczerze wdzięczny Panu za poprowadzenie mnie właściwą drogą, która umożliwiła mi dzisiaj otrzymanie pożyczki po tym, jak oszuści oszukali mnie z pieniędzy. Jeśli znalazłeś się w skomplikowanej sytuacji i chcesz uzyskać pożyczkę od osoby godnej zaufania i uczciwej, nie wahaj się skontaktować z WESTLAKE LOAN pod adresem: [email protected] Telegram___https://t.me/loan59Źródło komentarza: Mężczyzna chciał zabić żonę siekierą. Później popełnił samobójstwo.Autor komentarza: RamparamTreść komentarza: Biedny łoś... ale prawdziwe losie to urzędasy i weterynarze, którym jak widać się nie chciało zareagować. W sumie db że nikt nie zastrzelił zwierzaŹródło komentarza: Ranne zwierzę i „spychologia”. Nikt nie chciał pomóc łosiowi...Autor komentarza: RobTreść komentarza: Niech się sam utopi... Prawie dożywocie, w sume za głupote... Ludzie słabo wyceniają swoje zycie ;-1Źródło komentarza: Recydywista groził pobiciem i utopieniem. Grozi mu 18 lat za kratami
Reklama