Pomezania Malbork - Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę
Wkrótce wyrusza pielgrzymka na Jasną Górę. O wspaniałej, duchowej przygodzie, pozwalającej na walkę ze swoimi słabościami opowiada ks. Piotr Fiałek, przewodnik malborskich pielgrzymów.
- Przypatrując się pielgrzymowaniu, człowiek ulega pewnemu oczarowaniu niezwykłością wydarzeń, będących udziałem tych, którzy zdecydują się pójść szlakiem około 500 km przez wciąż zmieniające się pejzaże malowniczej drogi na Jasną Górę. Pielgrzymka jest doświadczeniem niezwykłym i tylko niezwykli ludzie biorą w niej udział. Ich oryginalność polega na tym, że nie zatrzymują się na zwykłej codzienności, ale poszukują czegoś więcej - szukają realizacji własnego życia i w głębi swoich pragnień chcą spotkać Kogoś - Boga, którego ślady odkrywają w każdym z 15 dni świętego wędrowania.
Każdy dzień przynosi coś nowego
- 28 lipca grupa Pomezania Malbork wyrusza na pielgrzymi szlak, by 11 sierpnia przystąpić do tronu Jasnogórskiej Pani. Czas pomiędzy pierwszym i ostatnim dniem pielgrzymki stanowi przestrzeń, w ramach której dokonują się prawdziwe „cuda”, jak na przykład przejście 40 km, już kolejnych z rzędu, ale bez żadnego, choćby najmniejszego uszczerbku na zdrowiu tych, którzy zaufali Panu i postanowili zaryzykować niezwykłą przygodę, w której każdy zawsze wygrywa przede wszystkim swoje życie, na nowo odkryte i w pełni docenione.
„Kocham Życie”
- XVII Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, której częścią jest grupa Pomezania Malbork, przebiegać będzie pod hasłem „Kocham Życie”. Wielu ludzi, mężczyzn i kobiet w różnym wieku (od 16 do 60 i nawet więcej lat), wyruszy na spotkanie z Bogiem, który objawia swoją miłość i szczególną obecność przez codzienny kontakt ze Słowem Bożym, Eucharystię i drugim człowiekiem. Nie zabraknie również wspaniałego i radosnego śpiewu, który jest objęty „znakiem najwyższej jakości”.
Wykwalifikowana kadra
- Wyrazem troski i działania Opatrzności Bożej jest wciąż wzrastający poziom kompetencji naszych „służb”: medycznej czy porządkowej. Ostatnimi czasy wszedł w życie przepis dotyczący kierujących ruchem drogowym stwierdzający, iż muszą oni posiadać określone kwalifikacje. Możemy zatem poszczycić się faktem, iż nasza „kadra” także odznacza się „znakiem najwyższej jakości”.
Przyłącz się!
- Każdy, kto ma odwagę odpowiedzieć na zaproszenie pielgrzymowania, może śmiało określać siebie jako kogoś, kto wie, czego chce i ma także jasne rozumienie, w jaki sposób to osiągnąć. Taka postawa - odwagi i zdecydowania w życiu codziennym, może zostać wypracowana dzięki łasce Bożej i pomocy innych ludzi, którzy pielgrzymują już nie pierwszy raz. Niektórzy szczycą się ponad dwudziestoletnim stażem pielgrzyma! Wszystko jednak jest zawsze darem Boga, który troszczy się o szczęście każdej siostry i każdego brata, jak przyjęto w nomenklaturze pielgrzymki. Żadne słowa nie oddadzą rzeczywistości, której można doświadczyć osobiście. To, czego doświadcza pielgrzym, stawiający kolejny krok wiodący go do celu, można po części określić jako zasmakowanie pełni życia, które dokonuje się w spotkaniu Boga i człowieka, w doświadczeniu radości i wysiłku, bo to, co ważne, zawsze otwiera i stanowi otwarcie drogi do spełnienia.
Ważne dla pielgrzyma
Sekretariat pielgrzymki jest czynny w parafii M.B.N.P. w Malborku przy ul. Słowackiego w dniach: poniedziałek i wtorek 20 i 21 lipca, w godz. 17- 18, gdzie można pobrać kartę zgłoszeniową oraz 24 i 25 lipca w godz. 11- 12.30 i 16- 18 oraz 26 lipca od godz.16 do 18 można zapisać się na pielgrzymkę. 27 lipca w godz.16- 19 przyjmowane będą plecaki, karimaty i śpiwory. Szczegółowych informacji udziela przewodnik: ks. Piotr Fiałek, tel.; 694 523 951
500 km pieszo w 15 dni
MALBORK. - Człowiek ulega pewnemu oczarowaniu niezwykłością wydarzeń, będących udziałem tych, którzy zdecydują się pójść szlakiem około 500 km przez wciąż zmieniające się pejzaże malowniczej drogi...
- 11.07.2009 00:06 (aktualizacja 15.08.2023 03:08)
Napisz komentarz
Komentarze