Piosenka poetycka, żywiołowa mieszanka muzyki cygańskiej, karpackiej oraz bałkańskiej, jazz manouche, zwany także cygańskim jazzem czy jazzowe standardy - to tylko niektóre z tegorocznych propozycji przygotowanych dla mieszkańców Wejherowa i gości. Koncerty odbywają się w każdą niedzielę wakacji o godzinie 17.00 na scenie letniej w Parku Majkowskiego. Każda niedziela to inne brzmienia, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie... Wstęp wolny!
Tegoroczne Muzyczne Lato w parku zainaugurował recital Joanny Kondrat - znakomitej wokalistki i autorki tekstów. Zwyciężczyni najważniejszych festiwali piosenki autorskiej w Polsce, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej w Warszawie; zwyciężczyni tegorocznego koncertu Debiuty w Opolu.
Joanna Kondrat urzeka aksamitnym głosem, o czym mogli przekonać się w minioną niedzielę mieszkańcy Wejherowa.
Materiał wykonywany w ramach recitalu Samosie, który zaprezentowany został wejherowskiej publiczności, to utwory autorskie z debiutanckiej płyty artystki o tym samym tytule, m.in. obecnie prezentowane na antenie Polskiego Radia utwory Kawa, Sny, czy Będę obok. Joannie Kondrat towarzyszyło znakomite trio jazzowe. Ten recital łączył wiele brzmień i gatunków, dla których podstawę stanowił poetycki tekst.
Zapraszamy do wejherowskiego parku na tegoroczne Muzyczne Lato w Wejherowie! Już 8 lipca, dla odmiany, będziemy mogli trochę się pośmiać, bowiem wystąpi kabaret „W gorącej wodzie kompani”. To grupa zajmująca się improwizacją teatralno-kabaretową. Wykonują absolutnie improwizowane, zmyślone na poczekaniu, stworzone na oczach widza szoły. W stworzeniu ich niezbędny jest czynny udział widzów, których pomysły tworzą szkielet scenariusza - zadają pytania o miejsce akcji, o postaci, o konflikty, które mają rozjątrzać itp. Proszę sobie wyobrazić - jeden widz powie, że akcja się dzieje w garderobie modelek, inny zechce oglądać tam Osiłka i Złotą Rybkę, ktoś inny z widowni podrzuci, że Złota Rybka jest złośliwą alkoholiczką, a Osiłek przechodzi przemianę duchową - zadaniem grupy jest wziąć te sugestie od publiki i zbudować na ich podstawie scenkę lub nawet całe przedstawienie.
Grupa zakłada, że musi być zabawnie, absurdalnie, głupkowato oraz, żeby widownia miała czynny i widoczny wpływ na wydarzenia, które się dzieją na scenie.
W skład grupy wchodzą między innymi Wojtek Tremiszewski i Szymon Jachimek z Kabaretu Limo oraz stand-uper Kacper Ruciński.
Szczegółowe informacje na plakatach, ulotkach, stronie internetowej www.wck.org.pl i facebooku.
Napisz komentarz
Komentarze