Głównym założeniem całego przedsięwzięcia profilaktycznego było zwrócenie uwagi młodych słuchaczy na niewymierną wartość, jaką stanowi życie i zdrowie każdego z nas. Podczas występu pojawiły się utwory muzyczne, ilustrujące poruszane tematy. Pierwszą piosenkę, jaką zaprezentował Sławomir Pyrko była ballada, którą zadedykował kobietom. Zaczynała się od słów: „Jesteś przy mnie tu, ale nie wiem, czy mnie kochasz…”. Blusman zaśpiewał także piosenki pt. „Postaw na rodzinę”, „Piosenka o drodze”, „Jazda próbna”, „O przemijaniu życia”, „Trzeba po prostu być człowiekiem”. Było sporo refleksyjnych ballad i bluesowych fraszek, przeplatanych opowieściami z życia.
Blusmen podczas koncertu opowiadał prawdziwe historie życiowe, które przytrafiły się młodym ludziom. Dla lepszego dotarcia do młodzieży, opowiadał anegdoty i dowcipy, np. o zajączku, które uczniowie bardzo szybko zapamiętali i opowiadali innym koleżankom i kolegom, którzy nie byli w tym dniu w szkole.
- Każde zajęcia traktuję jak lekcje, bo przecież przeważnie spotykamy się w czasie przeznaczonym na naukę. Projekt jest próbą psychoedukacji ukrytą pod hasłem „koncert”. Motywacyjny (a nie informacyjny) charakter spotkania ma na celu nie tylko profilaktykę, ale również szeroko pojętą prewencje antynarkotykową, antydopalaczową. I tego anty- można wymieniać bez liku - stwierdził Sławomir Pyrko.
Po koncercie Alicja Konkolewska, uczennica klasy II a, w imieniu wszystkich uczniów wręczyła gościowi dyplom w podziękowaniu za spotkanie, zaś młodzież nagrodziła występ gromkimi brawami. Niedługo odbędzie się kolejny koncert profilaktyczny pt. „Wywiadówka”.
Koncert profilaktyczny, w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół w Starym Polu odbył się dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Polu.
Napisz komentarz
Komentarze