- Nasza zawodniczka na długiej pływalni w Nordhorn w Niemczech, pokonała dystans 400 m stylem dowolnym w czasie 6:11,89 s, dzięki czemu wpisała się na listę posiadaczek rekordów okręgu pomorskiego. Warto dodać, że zawodnicy Sekcji Pływackiej MAL WOPR są w posiadaniu aż 12 takich rekordów. Wielkie gratulacje dla młodej pływaczki, która, miejmy nadzieję, tym właśnie wynikiem zapoczątkowała pasmo swoich prawdziwych sukcesów. Jej postawa na treningach i zawodach daje ogromne nadzieje na to, że jeszcze nie raz usłyszymy o jej doskonałych występach – informują Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska, trenerki MAL WOPR.
Do rewelacyjnych występów kolejnej zawodniczki MAL WOPR, 15-letniej Alicji Krauze, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Nie sposób jednak przecenić jej poziomu sportowego i ogromnych ambicji. Tuż po srebrnych mistrzostwach Polski nasza wicemistrzyni, będąc w okresie roztrenowania, startowała w minioną sobotę w trzeciej już rundzie Grand Prix Polski w Pływaniu.
- Podczas weekendowych zawodów w Lublinie krajowa czołówka szykująca się do walki o wyjazd do Rio zmierzyła się ze sobą na 50-metrowym basenie po raz pierwszy w tym sezonie. W bardzo silnie obsadzonych zawodach wzięło udział 300 zawodników z 71 klubów. Weekendowe wyścigi na dobre zainaugurowały w naszym kraju sezon olimpijski. Na wschód kraju wybrała się większość czołowych polskich pływaków, na czele z Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk i Radosławem Kawęckim. W Lublinie nie zabrakło też innych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw Europy: Alicji Tchórz oraz Tomasza Polewki, a także innych bohaterów ubiegłorocznych imprez międzynarodowych: Anny Dowgiert czy Wojciecha Wojdaka – wyliczają Grzywacka i Ciecholewska. - Poziom zawodów był bardzo wysoki. Bez żadnego problemu dostosowała się do niego najlepsza malborska pływaczka, Alicja Krauze.
Jak relacjonują trenerki, zawodniczka startowała aż trzykrotnie jednego tylko dnia, w sobotę. Swoje doskonałe starty na 200 m i 400 m stylem dowolnym, które kończyła jako najlepsza 15-latka, a także zajmując drugie miejsce w rankingu ogólnopolskim najlepszych tegorocznych rezultatów, uwieńczyła fenomenalnym występem na 800 m stylem dowolnym.
- Alicja nie tylko poprawiła w tym wyścigu swój rekord życiowy z długiej pływalni dotychczas wynoszący 9:40,13 s aż o 12 s, ale także zajęła w ten sposób doskonałe ósme miejsce w klasyfikacji open, pierwsze w kategorii 15-latek i, co najważniejsze, po lubelskich zawodach umocniła się na czele rankingu najlepszych tegorocznych wyników na tym dystansie. Czas 9:28,88 s, który uzyskała Alicja jest lepszy aż o 7 s od czasu złotej medalistki, ze srebrnych dla Alicji Zimowych Mistrzostw Polski, które odbyły się dwa tygodnie temu w Gorzowie. To doskonały i pełen nadziei wynik malborskiej pływaczki. Czeka ją teraz ciężka praca aż do połowy lipca, kiedy to weźmie udział w Letnich Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Olsztynie – uważają trenerki.
W malborskim klubue talent, równie pracowity co Alicja, to 12-letni Maciej Kowalski. Maciej wraz z ósemką swoich kolegów wziął udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat. Zawody były okazją do weryfikacji aktualnego zaangażowania zawodników MAL WOPR w pracę treningową. Najlepiej spisali się bowiem ci, którzy mogą pochwalić się największą frekwencją i solidną pracą na treningach. Najlepiej w Gdańsku spisał się wyżej wspomniany Maciej Kowalski. Na 100 m stylem motylkowym został sklasyfikowany na trzecim stopniu podium, a do tego doskonałego wyniku dorzucił siódme miejsce na 400 m stylem dowolnym oraz nowy rekord życiowy na 100 m również stylem dowolnym, lepszy od dotychczasowego aż o 5 s.
- Dzięki tak dobrym występom nasz pływak uplasował się na doskonałym 16 miejscu w klasyfikacji generalnej na 51 dwunastoletnich zawodników – cieszą się trenerki. - Niestety, w przypadku pozostałych malborczyków nie można powiedzieć o bardzo dobrych występach. Dwa nowe rekordy życiowe wywalczyli jedynie Julia Więckiewicz oraz Alicja Lewandowska, zaś po jednym Jan Grochecki, Nikodem Hermanowicz oraz Anna Włodarczyk w doskonałym wyścigu na 400 m stylem dowolnym, w którym swój dotychczasowy rekord życiowy poprawiła aż o 32 s.
Napisz komentarz
Komentarze