- Nowością jest to, że część tegorocznych wydarzeń podporządkowanych będzie obchodom 730-lecia nadania Malborkowi praw miejskich, natomiast niezmiennie, jak co roku, staramy się przygotować jak najciekawszy program i zapraszać do wspólnej realizacji mieszkańców naszego miasta – informuje Aleksandra Kapejewska, dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. - Również tym razem pragniemy zachęcić malborczyków, miejscowe organizacje i instytucje, które mają pomysł na realizację własnej inicjatywy podczas miejskich wydarzeń do kontaktu z Malborskim Centrum Kultury i Edukacji.
Centrum zachęca, by młodzi mieszańcy wraz z Młodzieżową Rada Miasta Malborka włączyli się w organizację Młodzieżowej Majówki, która odbędzie się 2 maja.
- Jeśli działacie indywidualnie, w formalnej lub nieformalnej grupie młodzieżowej, macie wspólne zainteresowania, realizujecie swoje pasje i chcielibyście się zaprezentować, Młodzieżowa Majówka będzie świetną ku temu okazją. Ze względu na konieczność wcześniejszego przygotowania programu wydarzenia, prosimy o dokonanie zgłoszeń do 8 kwietnia (piątek) – zaprasza dyrektor Kapejewska.
Natomiast 21 maja po raz piąty odbędzie się Malborski Festiwal Dzielnic. Tym razem impreza odbędzie się na skwerze przy ul. Reymonta i włączyć się w nią mogą wszyscy mieszkańcy ul. Reymonta i okolicznych oraz działające w pobliżu organizacje pozarządowe i insytytucje.
- To wspaniała okazja do zaprezentowania tego kwartału miasta poprzez przedstawienie pomysłów, działalności, pasji i zainteresowań jego mieszkańców, funkcjonujących tam instytucji i firm. Termin zgłoszeń to 29 kwietnia – mówi Aleksandra Kapejewska.
Na pewno warto też razem świętować Dni Malborka. 10 czerwca na scenie głównej w centrum miasta szansę do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych będą mieli malborscy twórcy – tancerze, muzycy, wokaliści. Swoje prace będą mogli również wystawić chętni artyści plastycy. Kto chciałby pokazać swoją twórczość, może zgłosić się do MCKiE do 6 maja.
- W tym samym czasie mogą zgłaszać się do nas chętne do zaprezentowania się na terenie wydarzenia malborskie organizacje, stowarzyszenia i instytucje, a także ci, którzy chcą w tym okresie realizować swoją inicjatywę społeczną lub kulturalną, która wpisze się w program obchodów Dni Malborka – zachęca dyrektor MCKiE.
11 czerwca odbędzie się turniej Wymiatacze. W ubiegłym roku wzięli w nim udział przedstawiciele gmin powiatu malborskiego. W tym roku organizatorzy zapraszają mieszkańców, którzy reprezentować będą swoje dzielnice. Zainteresowani aktywnym udziałem mogą zgłaszać się do radnych ze swojego okręgu do 29 kwietnia.
Kto stawia na tradycję, 17 czerwca będzie mógł wziąć udział w inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej. Tego dnia ulicami Malborka przejdzie tradycyjny barwny korowód uczestników festiwalu i mieszkańców, przebranych w stylizowane na czasy średniowiecza stroje.
- W korowodzie udział wezmą także goście z zagranicy - przedstawiciele miast partnerskich Malborka. Pokażmy wszyscy wspólnie naszym gościom, jak wspólnie potrafimy się bawić. Malborskie Centrum Kultury i Edukacji tradycyjnie zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się do korowodu. Szczególnie zachęcamy do zgłaszania się grupy ze szkół, przedszkoli, firm, stowarzyszeń itp., które chciałyby w sposób szczególny się wyróżnić, np. przygotowując swoje jednolite stroje nawiązujące do patrona szkoły itp. - zachęca Aleksandra Kapejewska.
Napisz komentarz
Komentarze