Projekt planu zagospodarowania przestrzennego województwa pomorskiego 2030 został już zaakceptowany przez Zarząd Województwa. Jego elementem jet Planu zagospodarowania przestrzennego obszaru metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot 2030 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko”.
To ewenement, bo jest to pierwszy dokument planistyczny, który uwzględnia obszar metropolitalny – podkreślał Mirosław Czapla, starosta malborski, który otworzył spotkanie konsultacyjne w imieniu zarządu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.
Jak tłumaczą urzędnicy, plan jest podstawowym dokumentem, który określa politykę przestrzenną województwa w perspektywie długofalowej (do roku 2030) - wyznacza kluczowe zmiany w przestrzeni województwa, które będą efektem działań w perspektywie finansowej do 2020 roku oraz definiuje postulaty inwestycyjne po roku 2020.
Nowością w stosunku do obowiązującego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Pomorskiego z 2009 r. jest określenie zasięgu i zasad zagospodarowania obszarów funkcjonalnych. Zarówno miejskich obszarów funkcjonalnych miast takich jak Malbork-Sztum, Kwidzyn, Starogard Gdański wraz z gminami w zasięgu ich funkcjonalnego otoczenia, jak i obszarów funkcjonalnych o znaczeniu ponadregionalnym: Żuławy i Strefa Przybrzeżna.
Projekty dokumentów oraz wszelkie informacje na temat spotkań konsultacyjnych oraz możliwości zgłaszania uwag dostępne są na stronie internetowej: pbpr.pomorskie.eu/konsultacje-spoleczne.
Napisz komentarz
Komentarze