Przypomnijmy, w ramach budżetu obywatelskiego można będzie sfinansować przedsięwzięcia, których realizacja leży w zakresie zadań własnych gminy, możliwych do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego. Proponowanym zadaniem może być każda inicjatywa obywatelska określająca zadanie, które przyczynia się do poprawy warunków życia i funkcjonowania mieszkańców. A więc m.in. budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury, ale również działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, sportowym lub innym mającym na celu podniesienie jakości życia mieszkańców.
Wnioski można będzie pobrać w Biurze Obsługi Interesanta na parterze Urzędu Miasta lub ze strony internetowej miasta. W formularzu trzeba podać dane wnioskodawcy, ale przede wszystkim nazwę i opis zadania, wskazać miejsce jego realizacji, które musi być terenem miejskim oraz oszacować koszt. Potrzebne jest również poparcie 15 osób popierających tę propozycję i ich dane (imię, nazwisko, adres zameldowania, PESEL).
Uprawnionymi do wzięcia udziału w konsultacjach są mieszkańcy miasta Malborka, zameldowani na pobyt stały i czasowy, którzy w dniu ich rozpoczęcia ukończyli 16 lat.
W październiku br. przedstawiciele samorządu na spotkaniach w poszczególnych dzielnicach przedstawią mieszkańcom zgłoszone i zatwierdzone projekty, natomiast głosowanie nad złożonymi propozycjami odbędzie się w listopadzie. Zgodnie z zasadami, każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz wybierając z listy maksymalnie pięć zadań. Głosować będzie można w formie papierowej i elektronicznej (wymagane będzie podanie numeru PESEL oraz imienia ojca).
Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego na rok 2017 można znaleźć na stronie internetowej www.budzetobywatelski.malbork.pl.
Napisz komentarz
Komentarze