Najlepsza 11-latka Sekcji Pływackiej MAL WOPR, Paulina Cierpiałowska, spróbowała swoich sił w zawodach „O Błękitną Wstęgę Wisły” Junior Cup w Toruniu. Była jedyną reprezentantką malborskiego klubu w imprezie, w której startowało 124 pływaków z 17 klubów, w większości z województwa kujawsko-pomorskiego.
Na 50 metrów stylem dowolnym Paulina wyrównała swój rekord życiowy - 29,84 sekundy, wygrywając o blisko 2 sekundy z drugą zawodniczką. Na 100 m dowolnym również była bezkonkurencyjna, z jeszcze większą przewagą, bo 10-sekundową, i uzyskała najlepszy wynik punktowy w całych zawodach (511 pkt FINA), dzięki czemu do domu wróciła z okazałym pucharem i wieloma nagrodami rzeczowymi.
- Paulina podtrzymuje swoją doskonałą tegoroczną passę. Z każdych zawodów przywozi puchary, dominuje, w bieżącym roku poprawiła już dziewięć rekordów okręgu, w tym pięć na długiej pływalni. Obecnie czekamy na komunikat Komisji Pływania przy Polski Związku Pływackim, który weryfikuje wszystkie wyniki Ogólnopolskich Drużynowych Zawodów Dzieci w wieku 10 i 11 lat – informuje Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR. - Liczymy na oficjalne potwierdzenie, że Paulina została najlepszą 11-latką w kraju, a także, że wraz z koleżankami ze sztafet 4x50 stylem dowolnym i zmiennym: Magdą Mroczek, Nadią Walentynowicz oraz Lilianą Szpaczyńską zostały najlepszą sztafetą w Polsce.
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11 lat są dla tej kategorii odpowiednikiem mistrzostw Polski. Wyniki zmagań odbywających się w tym samym czasie we wszystkich województwach wysyłane są do Komisji Pływania, która opracowuje ranking krajowy. Gospodarzem pomorskich zawodów była Kościerzyna, gdzie o miano najlepszych walczyło ponad 200 najmłodszych pływaków z 14 klubów. Zawodnicy MAL WOPR prowadzeni przez trenerski duet Dorotę Grzywacką i Iwonę Ciecholewską zdominowali rywalizację. Zdobywając sześć złotych i trzy brązowe medale, zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.
W kategorii 11-latków swoją dominację potwierdziła Paulina Cierpiałowska, która została najlepszą zawodniczką kościerskich mistrzostw. Zwyciężyła na 50 m stylem motylkowym, 200 m stylem dowolnym (czas 2.21,99 minuty, poprawiony jej własny rekord okręgu gdańskiego), 100 m stylem dowolnym (1.03,33 – poprawiony jej własny rekord okręgu, zabrakło zaledwie 0,3 sekundy do wyrównania rekordu Polski) i na 200 m stylem zmiennym.
Dwa złote medale wywalczyła też sztafeta 4x50m stylem dowolnym i zmiennym w składzie: Paulina Cierpiałowska, Nadia Walentynowicz, Liliana Szpaczyńska oraz Magdą Mroczek. Magda dołożyła też brąz na 200 m stylem dowolnym z czasem 2.34,39 minuty (rekord życiowy poprawiony aż o 12 sekund), co plasuje ją na 9 miejscu w klasyfikacji najlepszych tegorocznych wyników w Polsce na tym dystansie. Brązowy krążek zawisł także na szyi 11-letniego Konrada Patoki po wyścigu na 200 m stylem dowolnym, w którym poprawił swój rekord o 6 sekund (2.38,05). Trzeci brązowy medal to zasługa Liliany Szpaczyńskiej i jej postawy na 100 m stylem klasycznym.
Trzy rekordy życiowe zapisał na swoim koncie po kościerskich zawodach jedenastoletni Piotr Szuryński.
W kategorii 10-latków po trzy „życiówki” zaliczyli Daria Gorjainow i Kamil Czarnota, a dwie - Aleksandra Ziemińska.
Napisz komentarz
Komentarze