- W ramach konsultacji pozwalamy mieszkańcom wypowiedzieć się, w jaki sposób widzą swoją dzielnicę po procesie rewitalizacji - mówi Łukasz Sieniako z firmy EU- Consult z Gdańska, która działa na zlecenie malborskiego magistratu. - Rewitalizacja jest procesem, bo najpierw należy zdiagnozować problemy, jakie pojawiają się w obszarach zdegradowanych, a następnie podjąć stosowne działania. W tym tygodniu prowadzimy dwa punkty konsultacyjne, w których mieszkańcy mogą wypełnić ankietę oraz zgłosić wszelkie uwagi dotyczące rewitalizacji. Równocześnie prowadzone są badania społeczne z mieszkańcami poszczególnych dzielnic, przedsiębiorcami oraz członkami organizacji pozarządowych.
Wraz z końcem czerwca zostaną zakończone konsultacje społeczne. Wtedy nastąpi aktualizacja programu rewitalizacji w Malborku.
- Obecnie dokument jest już dostępny na stronie Urzędu Miasta Malborka. Zadaniem naszej firmy jest przekazanie pracownikom Urzędu Miasta zajmującym się programem rewitalizacji, czego mieszkańcy się po nim spodziewają – tłumaczy Łukasz Sieniako.
Od poniedziałku do 30 czerwca (czwartek) na ulicach ustawione są terenowe punkty informacyjno- konsultacyjne dostępne dla mieszkańców od godz. 13 do 18. Znajdują się na ul. Grunwaldzkiej oraz Reymonta. W punktach konsultacyjnych mieszkańcy miasta mogą uzyskać szczegółowe informacje na temat procesu i zaawansowania prac nad programem rewitalizacji, a także podzielić się swoimi sugestiami w punktach konsultacyjnych.
29 czerwca (środa) w dawnym MWC przy ul. Kościuszki od godz. 11.30 odbywać się będzie debata publiczna na temat programu rewitalizacji A 30 czerwca (czwartek) o godz. 10, 13 i 16 w Urzędzie Miasta Malborka odbędą się spotkania, podczas których zostaną zaprezentowane wyniki przeprowadzonych badań, będących podstawą do wypracowania wspólnie z mieszkańcami wniosków i rekomendacji związanych z procesem rewitalizacji miasta.
Napisz komentarz
Komentarze