W drugiej edycji budżetu obywatelskiego znów raczej łatwo wybrać nie będzie. Do Urzędu Miasta wpłynęły 33 propozycje przedsięwzięć o łącznej wartości ponad 3,3 mln zł.
- Teraz wszystkie propozycje zostaną zweryfikowane pod względem formalnym. Ale sprawdzane także będzie, czy wnioski dotyczą terenów miejskich, bo to jedne z warunków realizacji inicjatyw w ramach budżetu obywatelskiego – informuje Marek Charzewski, burmistrz Malborka.
Zgodnie z oficjalnym harmonogramem, zespół ds. budżetu obywatelskiego złożony z urzędników i radnych będzie przyglądał się zgłoszonym projektom do końca września. Spotkania z mieszkańcami w poszczególnych dzielnicach, podczas których przedstawione zostaną zgłoszone i zatwierdzone projekty odbywać się będą w październiku. Głosowanie natomiast zaplanowane zostało na listopad. Zgodnie z zasadami, każdy uprawniony mieszkaniec będzie miał prawo zagłosować tylko raz wybierając z listy maksymalnie pięć zadań. Głosować będzie można w formie papierowej i elektronicznej (wymagane będzie podanie numeru PESEL oraz imienia ojca). Na realizację będą mogły liczyć te pomysły, które zdobędą największą liczbę głosów.
Informacje na temat budżetu obywatelskiego można śledzić na stronie internetowej www.budzetobywatelski.malbork.pl.
Napisz komentarz
Komentarze