- Targi są imprezą promocyjno-doradczą rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich w rejonie Żuław i Powiśla. Są imprezą cykliczną, która na stałe zapisała się w kalendarzu imprez plenerowych organizowanych naszym terenie. W ubiegłym roku gościliśmy ponad 320 wystawców z całego kraju – zapewnia Antoni Hajdaczuk, dyrektor Oddziału PODR w Starym Polu.
Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne odbędą się już po raz dwudziesty drugi. To szmat czasu, zwłaszcza że z każdym rokiem impreza przyciąga więcej i wystawców, i zwiedzających. Co zobaczymy tym razem? Na pewno wszystko, co przydaje się w ogrodach i na działkach, bo wśród wystawców są firmy szkółkarskie, nasienne, oferujące małą architekturę ogrodową, wyposażenie ogrodów. Nie zabraknie też maszyn i urządzeń, które można wykorzystywać i w ogrodnictwie, i w rolnictwie, nawozów i środków ochrony roślin. Przewidziane są też stoiska, na których oferowane będą systemy grzewcze, odnawialne źródła energii, prasę fachową. Nie zabraknie też usług dla rolnictwa i ogrodnictwa, firm doradczych, ubezpieczeniowych, kredytowych, a także gastronomii i produktów rolnych. Lista jest bardzo długa. Ale jesienne targi to nie tylko spotkania handlowe.
Targom będzie towarzyszyć wystawa rzemiosła artystycznego i produktów tradycyjnych i regionalnych, a także pokaz gołębi, drobiu ozdobnego i królików.
- W pierwszym dniu targów, czyli 10 września (sobota) odbędzie się Święto Mleka, promujące spożywanie wyrobów mleczarskich, połączone z licznymi konkursami – informuje komisarz Kopeć, komisarz Jesiennych Targów Ogrodniczo-Nasiennych w Starym Polu.
Specyficzną atmosferę zawdzięczają one imprezom towarzyszącym. Tradycją stało się organizowanie Przeglądu Piosenki Biesiadnej. Tegoroczna dwudziesta pierwsza edycja będzie odbywała się przez dwa dni targowe.
Prognozy pogody na razie są bardzo optymistyczne, zatem można wybrać się na ostatnią w tym roku plenerową imprezę targową do Starego Pola.
Napisz komentarz
Komentarze