Armia Zbawienia koncentruje się realizowaniu programów pomocowych, skutecznych w zróżnicowanych środowiskach.
Wizyta w Malborku przyniosła zapowiedź zmian statutowych w strukturach polskiej sekcji. Dotychczasowe umocowanie prawne jako Kościoła, uniemożliwiało funkcjonowanie jako konglomeratu pojedynczych organizacji działających w różnych miastach, a wyłącznie jako wyznaniowa całość. Zmiany te służyć będą przede wszystkim usamodzielnieniu placówek. Tym samym malborska placówka Armii Zbawienia w ten sposób zyska i wzrośnie jej znaczenie.
W poniedziałek w malborskim magistracie doszło do spotkania Krzysztofa i Małgorzaty Steiner, lokalnych liderów Armii Zbawienia , oraz ich przełożonych, Philipa i Caroline James, z przedstawicielami władz miasta: burmistrzem Markiem Charzewskim, wiceburmistrzem Janem Tadeuszem Wilkiem oraz Arkadiuszem Mroczkowskim, przewodniczącym Rady Miasta Malborka.
Istotą tego spotkania było poznanie wzajemnych kierunków działań pomocowych i poszukiwanie punktów wspólnych, w których organizacja oraz władze miasta znalazły zbieżne cele i możliwości działań.
Philip James w rozmowie zaakcentował, że Armia Zbawienia stawia na stwarzanie szans rozwoju dla dzieci i młodzieży w środowisku, działania na rzecz pracy z osobami zagrożonymi bezdomnością, skuteczną aktywizację osób pozostających bez pracy oraz przeciwdziałanie handlu ludźmi w Europie (podobnie jak fundacje La Strada i Barka).
- Jesteśmy do wszystkich wymienionych działań przygotowani merytorycznie i logistycznie – podkreślił James.
Napisz komentarz
Komentarze