To kolejna, po „stole” do leczenia chorób kręgosłupa, nowinka medyczna zakupiona przez to centrum.
Widać postęp
Nie można nie zauważyć pozytywnych zmian w zakresie dostępu mieszkańców - tak Tczewa, jak i powiatu - do wysokiej jakości specjalistyki i dobrego sprzętu diagnostycznego. Dba o to nie tylko Szpital Powiatowy czy Rehabilitacyjny w Tczewie, ale także inne jednostki opieki medycznej.
- Może nie jest jeszcze tak, jak życzyli by sobie tego pacjenci, ale z pewnością jest zdecydowanie lepiej niż przedtem – mówi Hanna Wojkowska, oczekująca na przyjęcie do specjalisty. - Zauważam znaczną poprawę - jest u nas naprawdę dobry sprzęt do badań i nie trzeba już wyjeżdżać do Trójmiasta. Bo do Tczewa przyjeżdżają i przyjmują czołowi lekarze w województwie.
Kręgosłup na stole
Niedawno pisaliśmy o zakupieniu przez Centrum Rehabilitacji „Medical” wyciągu pulsacyjnego, bo tak brzmi oficjalna nazwa tego rehabilitacyjnego urządzenia. Skutecznie pomaga on pacjentom „Medicalu” w dojściu do zdrowia w tak trudnych przypadkach jak m.in.: dyskopatia, wady postawy, przepukliny dyskowe zagrażające niedokonane, przepukliny dyskowe odprowadzane, bóle korzeniowe, rwy kulszowe itp.
- Przyrząd ten służy - najprościej mówiąc - do rozciągania kręgosłupa, czyli jego trakcji – wyjaśnia mgr fizjoterapii Piotr Śledź z Centrum Rehabilitacji „Medical” w Tczewie. - Działa w ten sposób, że rozciąga przestrzenie międzykręgowe, czym pozytywnie wpływa na układ kostny, stawowo-więzadłowy chorego. Na Zachodzie takie urządzenia są standardem. U nas jest to pierwszy taki stół trakcyjny, podobne takie urządzenie jest w Sopocie.
Urządzenie za ponad 100 tys. zł
Kolejnym nowoczesnym urządzeniem zakupionym przez ten ośrodek zdrowia jest urządzenie do endermologii. Aparatura ta kosztowała ponad 100 tys. zł i może służyć pacjentom „od zaraz”.
Wedłu lekarzy cellulitis jest chorobą cywilizacyjną. Powoduje nie tylko problemy z nagromadzoną i trudna do zwalczenia tkanką tłuszczowa i tzw. pomarańczową skórką, ale też jest powodem obniżenia samooceny. Osoby z zaawansowanym stanem chorobowych mają problemy z samoakceptacją, nie chodzą np. na plaże czy na basen i ich stan może się pogarszać. Co ciekawe choroba ta, uważana wcześniej za kobiecą, dotyka także mężczyzn. Najbardziej dotknięte u nich zmianami chorobowymi obszary to: okolice żeber, brzuch i ramiona.
- Nasz sprzęt jest najwyższej klasy - zapewnia Anna Ziemniewicz, mgr fizjoterapii z „Medical”. – I to co jest standardem za Zachodzie, jest już dostępne dla wszystkich chętnych u nas w Tczewie. W ramach programu walki z nadwagą następuje optymalizacja wyników poprzez mechaniczne i fizjologiczne działanie na głęboko położone warstwy tłuszczu. Pobudzanie mechanizmów pozbywania się produktów odpadowych przez organizm jest idealnym sposobem na poprawę ogólnego wyglądu estetycznego, cellulitu, żylaków, przeszczepów skóry, oparzeń, rozległej utraty tkanki, zwłóknień, przywarć, bóli kręgosłupa, zapalenia ścięgien, złamań czy urazów stawów. Jest metodą absolutnie bezpieczną, bezinwazyjną, pobudzającą jedynie naturalne procesy organizmu
Choroba cywilizacyjna
- Już 9 na 10 kobiet, bez względu na wiek czy wagę jest narażonych na cellulit – mówi Anna Ziemniewicz. - A problem ten narasta wraz z upływem lat. Cellulit objawia się w postaci gruzełkowatej „skórki pomarańczowej”, stopniowo uwydatnia się na biodrach, brzuchu, udach i pośladkach. Siedzący tryb życia i niezrównoważona dieta powodują, że cellulit rozwija się, pojawiają się również wałeczki tłuszczu. Znakomite, niekiedy spektakularne rezultaty, jakie daje endermologia zaobserwować może każdy, wykonując sobie pomiary i zdjęcia wykonane przed i po serii zabiegów.
Pacjent leży na łóżku w specjalnym kombinezonie – trykocie i za pomocą różnych głowic (modułów) poddaje się masażowi całego ciała przez 35 min. ( na początku dwa razy w tygodniu). Minimum, po którym widoczny będzie pierwszy efekt, to 10 zabiegów.
Co to jest endermologia?
Endermologia to masaż całego ciała specjalną głowicą wyposażona w dwie ruchome, niezależnie pracujące rolki. Masowany fałd skóry jest uprzednio zassany przez podciśnienie wytwarzane w specjalnej komorze, która posiada możliwość regulacji, dzięki czemu ssanie może być ciągłe lub pulsacyjne. Efektem takiego oddziaływania na tkankę łączną jest stymulacja unaczynienia, eliminacja toksyn, pobudzenie wymiany komórkowej, zmniejszenie retencji wody przez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego. Następuje złuszczanie naskórka przez co skóra odzyskuje naturalny blask oraz elastyczność. Metodę tę stosuje się również do wspomagania terapii blizn, oparzeń i obrzęków.
Zabiegi są całkowicie nieinwazyjne i z powodzeniem zastępują liposukcję. Wszelkich informacji na ich temat udziela Centrum Rehabilitacji „Medical”, Tczew, ul. Wojska Polskiego 5; tel. 058/ 660-732-833.
Napisz komentarz
Komentarze