Jak zwykle nagroda zostanie przyznana w czterech kategoriach: za działalność sportową, kulturalną, społeczną i gospodarczą.
Nominacja wyróżnieniem
W każdej kategorii może wygrać tylko jedna osoba, instytucja, firma lub stowarzyszenie.
- Ale jak pokazuje praktyka, już sama nominacja stanowi duże wyróżnienie – zapewniają organizatorzy. - Należy pamiętać, że laureaci zawsze w sposób znaczący wyróżniają się swoją działalnością i podejmowanymi inicjatywami. Aby scharakteryzować pretendenta do statuetki Mestwina i jej laureata, należałoby wymienić takie cechy jak: prawość, uczciwość, życzliwość, pracowitość, zaangażowanie w rozwój środowiska lokalnego oraz inicjatywa do tworzenia działań ponadczasowych. A także wiele innych pozytywnych cech, które znaleźć można m. in. w życiorysach dotychczasowych laureatów Nagrody Mestwina.
Zgłoś swojego kandydata!
Kapituła Konkursowa, działająca przy burmistrzu Gminy i Miasta Pelplin, zaprasza do zgłaszania kandydatur. Nikt lepiej niż mieszkańcy nie wie, kto faktycznie zasługuje na tak prestiżową nagrodę. Wniosek jest do pobrania w internecie (www.pelplin.pl). Zgłoszenia można dokonać do 31 grudnia (poniedziałek) 2007 r. w sekretariacie Urzędu Gminy i Miasta Pelplin (Plac Grunwaldzki 4, 83-130 Pelplin). Można je także przesłać elektronicznie na adres [email protected]. Statuetki Mestwina zostaną wręczone 26 stycznia 2008 r. podczas dorocznego „Balu Mestwina”, który tradycyjnie odbędzie się w Pelplinie w sali widowiskowo - sportowej przy ul. Sambora 5.
Przypomnijmy, że w rok temu Kapituła, której przewodniczył zastępca burmistrza Gminy i Miasta Pelplin Tadeusz Błędzki, uhonorowała statuetkami Mestwina 2006: klub Wierzycę Pelplin (działalność sportowa), Bogdana Wiśniewskiego (działalność kulturalna), Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie pod kierownictwem Rufina Wysockiego (działalność społeczna) oraz firmę Dak – Bud z Pelplina (działalność gospodarcza).
Kim jest patron nagrody
Mściwój II Pomorski (Mszczuj II, Mestwin II), ur. ok. 1220 - zm. 1294 - syn Świętopełka II Wielkiego, książę Świecia od 1255 r., całego Pomorza Gdańskiego od 1270 r.; przejściowo lennik margrabiów brandenburskich. Toczył walki z Barnimem I szczecińskim, swym bratem Warcisławem i Brandenburczykami. W 1282 r. w Kępnie zawarł z Przemysłem II umowę o wzajemnym dziedziczeniu księstw w przypadku bezpotomnej śmierci („umowa o przeżycie”). Z jego imieniem wiąże się najstarsza historyczna wzmianka o Pelplinie. 2 stycznia 1274 r. książę nadał Pelplin i okolicę cystersom, wywodzącym się z zakonu benedyktyńskiego, powstałego we Francji w Citeaux, a do Pogódek sprowadzonego z Doberanu w 1258 r. przez ks. lubiszewsko - tczewskiego Sambora II. Zakonnicy przybyli do Pelplina w wigilię święta apostołów Szymona i Judy, 27 października 1276 r., z opatem Wernerem na czele, nie rezygnując jednak z dóbr ziemskich w Pogódkach i okolicy.
Reklama
Kto otrzyma statuetki Mestwina 2007?
PELPLIN. 26 stycznia 2008 r. po raz jedenasty wręczone zostaną statuetki Mestwina. Można już zgłaszać kandydatury.
- 11.12.2007 12:26 (aktualizacja 01.04.2023 01:57)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze