Radna Wiesława Quella zapytała z jakich środków przygotowana jest wigilia samorządowa:
Przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Pawlusek, odpowiedział, że finansuje je wydział promocji powiatu.
Zanim przełamano się "promocyjnym" opłatkiem, trzeba było poddać pod głosowanie kilka istotnych dla powiatu chwał.
Dodatek motywacyjny
Jedną z nich było przyjęcie regulaminu określającego niektóre zasady wynagradzania za pracę nauczycieli zatrudnionych w szkołach oraz w placówkach - oświatowo-wychowawczych i opiekuńczo-wychowawczych.
Według regulaminu dodatek motywacyjny jest przyznawany z osiągnięcia edukacyjne, m.in. za udział uczniów w konkursach, turniejach i olimpiadach. Przyznawany jest on również za wspieranie, opiekę i koordynowanie prac samorządu uczniowskiego lub innych szkolnych organizacji, prowadzenie nadobowiązkowych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych.
Kwota takiego dodatku dla nauczyciela nie może przekraczać 10 proc. od wynagrodzenia brutto (minimalna stawka 20 zł/miesiąc), a dla dyrektora 20 proc. (minimalna stawka 80 zł). Każda szkoła indywidualnie określa wysokość premii w zależności od konkretnych osiągnięć i budżetu placówki. Od ostatniej sesji nauczyciele będą też otrzymywali większą kwotę za wychowawstwo - 80 zł miesięcznie.
Radni przyjęli też ostatnie w tym roku zmiany w budżecie na 2007 r.
Lokalne partnerstwo
Paweł Filar, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Inwestycji, przedstawił skrótowo założenia Powiatowego Programu na Rzecz Zatrudnienia i Spójności Społecznej. Ma on za zadanie rozwiązanie podstawowych problemów społecznych, występujących na terenie powiatu tczewskiego.
- Mówiąc o tym przedsięwzięciu trzeba powiedzieć o partnerstwie lokalnym. Ideą jest powstawanie przestrzeni lokalnych – dzięki współpracy sektora samorządowego, prywatnego i organizacji pozarządowych. Jesteśmy jedynym województwem, które zechciało stworzyć mechanizmy współpracy z organizacjami pozarządowymi. Stworzono podwaliny do współpracy 40-45 organizacji trzeciego sektora. Pracowaliśmy w 4 zespołach tematycznych (każda z grup wyznaczyła lidera), przez ok. 6 miesięcy. Efektem jest diagnoza lokalna, obrazująca obecną sytuację w powiecie. Powstało od 50-55 koncepcji projektowych, jest więc szansa na pozyskiwanie funduszy unijnych.
Przypominać o moście
Radny Ludwik Kiedrowski przypomniał o problemie z mostem tczewskim.
- Zaapelowałem, aby w tej sprawie zwrócić się do najwyższych władz państwowych, prezydenta, premiera, ministra infrastruktury, marszałka sejmu i woj. pomorskiego. Chodzi o to, by o moście zrobiło się głośno. Jakiś czas temu powiat przekazał 150 tys. zł na remont tego zabytku, jednak po konsultacji z Powiatowym Zarządem Dróg okazało się, że pokryje to tylko koszty postawienia rusztowań...
Dowiedzieliśmy się, że starosta prowadzi rozmowy z władzami powiatu malborskiego w tej sprawie. Problem w tym, że dla powiatu malborskiego, strategicznie, większe znaczenie ma most knybawski.
- Swoimi kanałami nadałem temu rozgłos w „kierunku” Unii Europejskiej. Wiem już, że taki sygnał trafił do Brukseli (nie bezpośrednio ode mnie).
Kto płaci za Wigilię?
Radna Wiesława Quella zapytała z jakich środków przygotowana jest wigilia samorządowa:
– Uważam, że radni sami powinni złożyć się na swoje spotkanie opłatkowe.
Przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Pawlusek, odpowiedział, że finansuje je wydział promocji powiatu.
Ile kosztowała mieszkańców ta przyjemność i "promocyjna" działalność samorządowców?
Reklama
Najpierw głosowanie potem sponsorowany opłatek "promocyjny"
TCZEW. Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Tczewskiego przebiegła bez zakłóceń. Zaraz po niej radni udali się na wspólne spotkanie opłatkowe z samorządowcami gmin powiatu - w ramach promocji urzędu.
- 29.12.2007 09:12 (aktualizacja 01.04.2023 03:31)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze