Skąd pomysł na otwarcie warsztatów rakietowych?
Pomysł na otwarcie modelarni rakietowej w Tczewie narodził się w kwietniu tego roku podczas targów Sagitta – projekt edukacyjny realizowany w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie. Skontaktowałem się z prezesem Ogólnopolskiego Towarzystwa Rakietowego Piotrem Sebastianikiem, który podsunął mi pomysł warsztatów. Opiekunem współprowadzącym zajęcia został Jarosław Pióro. Dzięki temu udało się wdrażać w życie naszą modelarnię rakietową.
Czego będziecie się uczyć podczas warsztatów?
Zarówno teorii, jak i praktyki. Na pierwszych zajęciach w ciągu ok. 1,5-2 godzin zajmiemy się teorią rakietową, a na kolejnych resztą. Uczyliśmy już się na czym polega lot rakiety, jak to się dzieje, że w ogóle możliwe jest wyniesienie takiego obiektu w górę. Sami też będziemy projektować rakiety - każdy uczestnik swoją. Takie rakiety będą startować na ok. 50-100 m.
A jakie materiały są potrzebne do zbudowania własnej rakiety?
Będą to różnego rodzaju najprostsze materiały - sklejka, rury tekturowe, balsa (drewniany materiał modelarski). Używamy też pianek i spadochronów.
Rozmawiał Wawrzyniec Mocny
Damian Mayer jest uczniem I kl. Zespołu Szkół Katolickich Katolickiego Uniwersyteckiego LO. Interesuje się lotnictwem, astronautyką i astronomią od najmłodszych lat.
cała rozmowa dostępna w najnowszym wydaniu Gazety Tczewskiej z dnia 17 października 2013 r.
Napisz komentarz
Komentarze