Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca zostały założone przez grupę lekarzy ze Stanów Zjednoczonych oraz Polski. Wiedza oraz zaplecze diagnostyczne, którym dysponują, ratują życie wielu pacjentom, którym serce odmówiło posłuszeństwa. Pojawiła się szansa, że jedna z takich klinik będzie działać w Kwidzynie. Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, twierdzi, że jest już po wstępnych rozmowach z przedstawicielami spółki American Heart of Poland.
- Spotkałem się w Katowicach z przedstawicielami spółki, która jest także zainteresowana utworzeniem niezależnego zakładu opieki zdrowotnej na terenie naszego szpitala. Utworzyłaby oddział kardiologii, udzielający pomocy osobom, które między innymi doznały zawału serca. Spółka wydzierżawiłaby jeden z obiektów. Byłoby to dla naszego powiatu znakomite rozwiązanie. Ktoś kto ma zawał i trafi na taki oddział ma ogromne szanse na przeżycie. Potwierdzają to statystyki związane z funkcjonowaniem takiego oddziału w Dąbrowie Górniczej. Nie chodzi tylko o serce, ale także zatory żył powstające w różnych częściach ciała. Są one skutecznie leczone przez specjalistów kliniki. Świadczy ona usługi medyczne w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. NFZ bardzo chętnie podpisuje z nimi umowy, gdyż wykonują zabiegi ratujące życie. Korzystają na tym także szpitale, gdyż pacjent po zabiegu trafia później do szpitala na dalsze leczenie. Rosną zatem także obroty placówki na terenie której działają. Jej funkcjonowanie przedłuża życie pacjentów z różnymi dolegliwościami serca oraz układu krążenia średnio o 10 lat. Mam nadzieję, że spółka zainwestuje w naszym powiecie - mówi Jerzy Godzik.
Dodaje, że spółka jest także zainteresowana objęciem udziałów w spółce Zdrowie, zarządzającej kwidzyńskim szpitalem.
- American Heart of Poland rozważa przejęcie udziałów mniejszościowych, aby być w spółce. Takie rozwiązanie będzie korzystne dla spółki, gdyż przyda się każdy rodzaj wsparcia – wyjaśnia Jerzy Godzik.
Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca działają w Polsce od marca 2001 r. Pierwszy oddział został utworzony na bazie sanatorium uzdrowiskowego w Ustroniu. Zaczął tam wówczas działać I Oddział Kardiologiczno-Angiologiczny. Według American Heart of Poland do głównych zadań oddziałów należy diagnostyka oraz leczenie chorób serca i naczyń niechirurgicznymi technikami przezskórnymi.
- Techniki te pozwalają m.in. na wykrycie miażdżycowych zwężeń tętnic, a następnie na ich poszerzenie i przywrócenie prawidłowego przepływu krwi w mięśniu sercowym, mózgu, nerkach i kończynach dolnych. Leczenie to zapobiega zawałom serca, udarom mózgowym, niedokrwieniu kończyn dolnych oraz niewydolności nerek. Zabiegi te nie wymagają długich hospitalizacji (1-2 dniowy pobyt w klinice) oraz umożliwiają szybką rehabilitację i powrót do pełnej aktywności życiowej w większości przypadków – informuje spółka American Heart of Poland. Zajmuje się ona także szkoleniem kardiologów, internistów oraz lekarzy rodzinnych.
Reklama
Polsko-amerykańska klinika serca w Kwidzynie?
KWIDZYN. Jerzy Godzik, starosta kwidzyński, twierdzi, że jest już po wstępnych rozmowach z przedstawicielami spółki American Heart of Poland. Spółka jest zainteresowana utworzeniem niezależnego zakładu opieki zdrowotnej w kwidzyńskim szpitalu. Chce utworzyć oddział kardiologii, udzielający pomocy osobom, które między innymi doznały zawału serca.
- 30.07.2009 13:07 (aktualizacja 17.08.2023 20:13)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze