- Kontynuujemy ten program, gdyż bardzo nam zależy, aby jak najwięcej lekarzy podejmowało pracę w powiecie kwidzyńskim, a szczególnie w szpitalu w Kwidzynie. Każdego roku staramy się przyznawać przynajmniej dwa stypendia. Wysokość stypendium nie zmienia się. Nadal wynosić będzie 10 tys. zł rocznie. Ma ono charakter dawnych stypendiów fundowanych. Oznacza to, że osoba, która decyduje się na przyjęcie pomocy, zobowiązuje się, że przez taki sam okres, w którym udzielana była pomoc, będzie pracowała w powiecie kwidzyńskim. To jeden z elementów polityki kadrowej, dotyczącej ochrony zdrowia, która jest naszym zadaniem. Mamy mało lekarzy, potrzebujemy ich więcej i dlatego będziemy poprzez tego typu formy pomocy zachęcać ich do pracy w naszym powiecie – mówi Andrzej Fortuna, wicestarosta kwidzyński.
Stypendia dla studentów akademii medycznych przyznawane są od 2007 roku. Mogą się o nie ubiegać się studenci III, IV, V i VI roku akademii medycznych o kierunku lekarskim. Stypendium przyznawane jest na 10 miesięcy, od 1 października do 31 lipca. Preferowani są studenci, którzy są mieszkańcami powiatu kwidzyńskiego. O pomoc mogą jednak ubiegać się także mieszkańcy innych powiatów, którzy po zakończeniu studiów będą chcieli pracować w powiecie kwidzyńskim. Miesięczna wysokość przyznanej pomocy finansowej wynosi 1000 zł. Gdy student zrezygnuje ze studiów, będzie musiał zwrócić pieniądze. W zamian za pomoc przyszły lekarz będzie musiał pracować w jednej z placówek ochrony zdrowia podległej powiatowemu samorządowi. Jeśli nie wywiąże się z umowy będzie musiał zwrócić pieniądze.
Studenci odpracują stypendium w szpitalu
KWIDZYN. Pomoc dla studentów medycyny. Samorząd powiatu nadal będzie pomagał finansowo studentom medycyny. To pomysł na przyciągniecie lekarzy do Kwidzyna, bo przyszli medycy będą musieli odpracować stypendium w jednej z placówek służby zdrowia w powiecie, głównie w kwidzyńskim szpitalu.
- 06.10.2009 00:00 (aktualizacja 17.08.2023 10:03)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze