Impreza odbyła się już po raz siódmy. Tym razem zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Jego organizatorzy to Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Słoneczne wzgórze” oraz Dom Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie. Tradycyjnie już igrzyska rozpoczął przemarsz uczestników. Zapalono także olimpijski znicz.
- 2008 to rok olimpijski. W Pekinie rywalizować będzie wielu sportowców z całego świata. Nieważne jednak czy to jest Pekin czy Ryjewo. Najważniejsza jest idea igrzysk i duch sportowej rywalizacji. Nie jest także ważne kto wygra. Po igrzyskach zwykle wszyscy sobie uświadamiają, że najważniejsza była sama rywalizacja i przebywanie razem - podkreśla Jerzy Godzik, który uroczyście otworzył igrzyska.
Mieczysław Warczak, prezes Stowarzyszenia Pomocy Społecznej „Słoneczne Wzgórze”, cieszy się, że przybyło tak wielu gości.
W igrzyskach paraolimpijskich wzięły udział reprezentacje ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej. Co roku w Ryjewie przemiennie organizowane są paraolimpiada i biegi przełajowe dla osób niepełnosprawnych. Pierwszą paraolimpiadę zorganizowano w 1996 r. Zawodnicy startowali między innymi w takich konkurencjach, jak mini maraton, rzut piłką lekarską, skok w dal i rzut piłką do kosza.
Patronat nad imprezą objął Jerzy Godzik, starosta kwidzyński. Na otwarcie igrzysk przyjechał też Leszek Czarnobaj, wicemarszałek województwa pomorskiego.
- Po raz pierwszy gościliśmy wicemarszałka województwa pomorskiego oraz wielu innych znamienitych gości. To świadczy o randze imprezy - podkreśla Mieczysław Warczak, który powitał wszystkich podczas ceremonii otwarcia.
Reklama
Z Ryjewa bliżej do Pekinu
POWIŚLE. Niepełnosprawni sportowcy z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego wzięło udział w igrzyskach paraolimpijskich w Ryjewie.
- 10.06.2008 00:00 (aktualizacja 20.08.2023 06:12)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze