-Po raz pierwszy musieliśmy przelać pieniądze na konto rodziców, a nie przekazać bezpośrednio uczniom. Jednak, aby nagrodzeni wiedzieli jak się rozliczyć z rodzicami, to poza dyplomami przygotowaliśmy też dla nich symboliczne czeki. Mam nadzieję, że nagroda finansowana będzie docenieniem trudu absolwentów i pozwoli im lepiej, niż planowali, wypocząć podczas wakacji – mówi Ewa Nowogrodzka.
Rok pełen osiągnięć
Wójt gminy Kwidzyn dodaje, że był to udany rok dla szkół w gminie Kwidzyn, co potwierdzają wyniki końcowe zarówno szkół podstawowych, jak i gimnazjów. Nie byłyby one jednak możliwe, gdyby nie praca rad pedagogicznych i uczniów. Jedną z nagrodzonych absolwentek jest Julia Zelmańska z Gimnazjum w Liczu. Jest laureatką wielu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, w tym konkursu z geografii, języka polskiego, a także laureatką ogólnopolskiego konkursu gramatycznego i wojewódzkiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.
-To był dla mnie udany rok, pełen osiągnięć. Było też dużo więcej pracy, gdyż wzięłam udział w konkursach kuratoryjnych. Udało mi się nie pisać dwóch egzaminów. Wprawdzie w tym roku konkursy związane były z naukami humanistycznymi, ale w przyszłości planuję pójść bardziej w kierunku nauk ścisłych, dlatego wybrałam profil biologiczno-chemiczny w I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie – mówi Julia Zelmańska.
Minimum, które należało osiągnąć
Nagrodzeni za osiągnięcia naukowe musieli uzyskać między innymi wzorową oceną ze sprawowania oraz średnią ocen co najmniej 5,2 z przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych, wykazać się udziałem w konkursach przedmiotowych o zasięgu powiatowym, wojewódzkim lub wyższym. Laureaci nagrody wójta za osiągnięcia sportowe i artystyczne musieli mieć średnią ocen co najmniej 4,0.
Napisz komentarz
Komentarze