Gdańska placówka Perfectu to – dzięki pani dyrektor Elwirze Sakowskiej – oddział specyficzny. Elwira Sakowska poza obowiązkami zawodowymi jest bardzo aktywna społecznie. Pracuje na rzecz niepełnosprawnych m.in. jako trener w Caritasie. Ze swojej firmy utworzyła azyl dla dotkniętych przez los i aktywnie uczestniczy w programie Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych „Oni na rynku pracy”.
- Widzę dobrze, że nie ma ludzi „niepełnosprawnych w ogóle” – mówi pani dyrektor. - To są ludzie z jakąś niepełnosprawnością, którzy poza swym schorzeniem są zupełnie normalnymi pracownikami, a nawet lepszymi od tych normalnych, bo wdzięcznymi, że stworzono im możliwości normalnej egzystencji, a więc znacznie bardziej lojalnymi wobec pracodawcy.
Współpraca wzorowa
- Być może nigdy nie zwróciłabym uwagi na ten problem, gdyby nie to, że zetknęłam się z nim osobiście – kontynuuje Sakowska.
I to właśnie jest obszar wspólnych zainteresowań Starej Oliwy i Perfectu. Stowarzyszenie zamierza udostępnić swoją siedzibę upośledzonym ruchowo. Myśli też o zatrudnieniu pracowników etatowych. Gdyby udało się znaleźć niepełnosprawnych o potrzebnych kwalifikacjach – koszt ich pracy byłby znacznie niższy.
Perfect zaś chce zorganizować w Domu Zarazy spotkania dla mieszkańców Oliwy. Być może w ten sposób zdobędzie klienta, albo chętnych do pracy (po przeszkoleniu zorganizowanym wspólnie z Europejską Federacją Doradców Finansowych).
Przy takich perspektywach współpraca powinna układać się wzorowo.
Reklama
W Domu Zarazy kultura łączy
GDAŃSK. Perfect NDF organizacja non profit od lat realizuje w Domu Zarazy w Oliwie najrozmaitsze inicjatywy nie tylko kulturalne. Co może łączyć dwie tak różne instytucje? Wspólnym obszarem działania może być pomoc osobom niepełnosprawnym.
- 19.09.2009 00:00 (aktualizacja 05.08.2023 13:19)
Napisz komentarz
Komentarze