Taki strajk podjęto w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni Redłowie. 1 października ze szpitala ma odejść 47 lekarzy.
Do strajkujących szpitali w Gdańsku (Akademickie Centrum Kliniczne, Wojewódzki, Zaspa), Sopocie (Reumatologiczny), Gdyni (Miejski i Morski), Wejherowie i Słupsku mają dziś dołączyć kolejne placówki – Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej oraz szpital w szpital w Lęborku. Pacjentów leczonych w szpitalu w Słupsku czeka ewakuacja.
W Szpitalu Morskim pacjenci zapisani na badania i operacje będą musieli poczekać, aż lekarze skończą swój strajk. Kiedy to nastąpi? Nie wie tego dyrektor szpitala, Irena Erecińska-Siwy, która informuje, że „normalnie” pracuje tylko stacja dializ, położnictwo i oddziały onkologiczne. Na pozostałych oddziałach przebywa 217 pacjentów i są jedynie ordynatorzy i dyżurujący lekarze. Dyrektor uspakaja, że 295 leczonym pacjentom nie grozi ewakuacja. Wstrzymane mają być przyjęcia na oddziały: intensywnej terapii, chirurgii dziecięcej, pediatrii, pulmonologii, kardiologii, ginekologii i położnictwa. Tam są jedynie lekarze dyżurni.
Na całym Pomorzu wypowiedzenie z pracy złożyło ponad 200 lekarzy. Władze pomorskiej służby zdrowia liczą na pomoc centrali NFZ. Wojewoda zapowiada podjęcie alternatywnych rozwiązań zabezpieczających ochronę zdrowia pacjentów.
Strajk absencyjny lekarzy – pacjenci do domu
POMORZE. Większość szpitali na Pomorzu zaostrzyła protest. Od wczoraj prowadzą tzw. strajk absencyjny. Przyjmowani są jedynie chorzy w stanie zagrożenia życia.
- 25.09.2007 10:39 (aktualizacja 13.08.2023 21:23)
Napisz komentarz
Komentarze