Założeniem targów jest wspieranie aktywności zawodowej młodzieży oraz rozszerzenie wiedzy na temat możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji na rynku pracy.
Targi zaadresowane są głównie do młodzieży bezrobotnej, poszukującej pracy, absolwentów, ale również młodzieży uczącej się i studentów.
Targi poświęcone będą przede wszystkim przedstawieniu młodzieży konkretnych ofert pracy wystawców. Zaprezentowane zostaną instytucje i firmy zajmujące się szkoleniami i rynkiem pracy oraz Szkolnych Ośrodków Kariery. Uruchomione zostaną internetowe punkty poszukiwania pracy z wykorzystaniem nowego oprogramowania „Pośrednictwo pracy dla młodzieży” oraz kioski multimedialne.
Dla odwiedzających targi zorganizowane zostaną wykłady, dyskusje i porady indywidualne dotyczące świata zawodów, możliwości edukacyjnych i możliwości reorientacji zawodowej.
Ponadto będzie możliwość skorzystać z prelekcji i informacji na temat edukacji i perspektywach rozwoju kariery w Unii Europejskiej oraz o inicjatywie Europass umożliwiającej lepsze dokumentowanie i prezentowanie swoich kwalifikacji oraz kompetencji na terenie całej Europy.
Kolejną ofertą skierowaną do młodzieży podczas targów są kompleksowe usługi poradnictwa zawodowego prowadzone przez kadrę Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku, obejmujące m.in. informacje edukacyjno-zawodowe, informacje o rynku pracy, treningi, szkolenia, kursy umiejętności, narzędzia i metody do planowania kariery, informacje o możliwych ścieżkach kształcenia.
Młodzież podczas trwania targów uzyska wszelkie informacje dotyczące możliwości rozpoczęcia działalności gospodarczej, jak również o instytucjach wspierających rozwój MSP.
Program wojewódzkich Targów Edukacji i Pracy - patrz Imprezy na Pomorzu
Napisz komentarz
Komentarze