Ludzie dotknięci tragedią, cierpiący, opłakujący śmierć najbliższej osoby częstokroć nie czują się na siłach, aby przejść całą procedurę związaną z uzyskaniem odszkodowania, kompletowaniem dokumentów, gubią się w gąszczu przepisów, czy też po prostu nie mają wiedzy na temat swoich praw.
Każdy z nas będąc choćby najbardziej zdyscyplinowanym uczestnikiem ruchu drogowego, może stać się ofiarą „pirata drogowego”. Przez czyjąś nieuwagę, bezmyślność, lekceważenie prawa i nieposzanowanie praw innych uczestników ruchu drogowego możemy stracić kogoś bliskiego lub własne zdrowie. W obliczu nieszczęścia należy pamiętać, że są podmioty od których można uzyskać wszechstronną, bezpłatną pomoc - zarówno prawną, jak i psychologiczną. Organizacje te działając na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa publicznego współpracują w tym zakresie z Policją, Strażami Miejskimi, Strażą Graniczną, Żandarmerią Wojskową i innymi podmiotami.
Efektem tej współpracy jest wydana ostatnio ulotka POMOC POSZKODOWANYM- skierowana do osób potrzebujących pomocy w związku ze zdarzeniami drogowymi. Przed jej rozpowszechnieniem Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zdiagnozował zakres oferowanej pomocy i potwierdził charytatywny, bezpłatny charakter oferty. Ulotki będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych i oferowane w komórkach dochodzeniowych prowadzących postępowania przygotowawcze w sprawach o wypadki drogowe komend miejskich i powiatowych województwa pomorskiego. Oferta ta jest również przedstawiona na stronie internetowej
[email protected]. (zakładka Warto wiedzieć - Wypadek - pomoc poszkodowanym)
Reklama
Prawa poszkodowanych w wypadkach drogowych
W ostatnich dniach prasa podjęła temat pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, oferowanej przez kancelarie odszkodowawcze.
- 13.02.2008 00:21 (aktualizacja 01.04.2023 03:46)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze