Panie - "Kwiaty Kocieweia" są bardzo zadowolone i dumne, gdyż otrzymały dofinansowanie z Fundacji „Ośka” na realizację projektu dotyczącego najnowszych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, określanych angielskim skrótem ICT. Radość ich jest tym wielka, iż był to pierwszy napisany przez nie projekt, a na konkurs wpłynęło aż 161 wniosków.
Projekt „ZAMIEŃMY CHOCHLE NA KLAWIATURY” (bo taką ma nazwę) ma na celu podniesienie kompetencji 51 wiejskich kobiet w zakresie obsługi komputera i Internetu oraz wzrost świadomości 120 kobiet w dziedzinie nowoczesnych technologii komunikacyjnych. Ponadto niniejszy projekt zakłada rozpowszechnienie wśród kobiet na wsi potrzeby zmiany swojego wizerunku, poprawę sytuacji bytowej, walkę z barierami ekonomicznymi oraz podniesienie poczucia własnej wartości. Planujemy poruszyć tematy: internetowych zakupów, elektronicznych bankowych przelewów, blogów i czatów, korzystania z internetowych porad prawnych, korzystania z GG, Skypa, cz tez rozmów telefonicznych przez Internet. Promocja projektu rozpocznie się w lokalnej prasie , a chętne kobiety będą mogły zgłaszać się telefonicznie u członków Zarządu Stowarzyszenia. W szkołach, na przystankach autobusowych i sklepach zawieszone zostaną plakaty promujące projekt. Na początku odbędą się w terminie 0d 9-18 listopada 4 spotkania edukacyjne w 4 świetlicach wiejskich: w Sucuminie, Koteżach, Smętowie i Bobowie. Z kolei zajęcia z ABC komputera rozpoczną się 19 listopada w Gimnazjum w Lubichowie. Łącznie odbędą się 24 spotkania po 3 godziny, tak, że każda z kobiet weźmie udział w zajęciach 8 razy po 3 godziny lekcyjne. Nauka będzie obejmowała podstawową obsługę komputera, naukę przygotowania prezentacji w Power Point, a także obsługę aparatu cyfrowego i obróbkę zdjęć.
Pragniemy także przeprowadzić sesję zdjęciową w plenerze z zaznaczeniem kobiety wiejskiej w różnych sytuacjach życiowych. Zajęcia zakończą się wydaniem stosowanych zaświadczeń. Efektem pracy uczestniczek projektu będzie m.in. promocja działań Fundacji „Ośka” poprzez próbę stworzenia przez kobiety strony www naszego Stowarzyszenia oraz przygotowanie wystawy samodzielni zrobionych zdjęć. Ponadto napisany i przesłany zostanie artykuł do lokalnej prasy. I jak to zazwyczaj bywa, po ciężkiej pracy nastąpi pod koniec stycznia 2008 roku uroczyste zakończenie projektu, podczas którego przybyli goście obejrzą prezentację multimedialną, oczywiście samodzielnie przygotowaną przez uczestniczki kursu.
Mamy nadzieję, iż projekt spotka się z dużą aprobata kobiet na wsi oraz że jego realizacja przebiegnie bez większych zakłóceń. Przed Zarządem Stowarzyszenia dużo , dużo pracy, ale wierzę, że sobie poradzą, w końcu przecież jesteśmy Kwiatami Kociewia.
Prezes Alina Jeleń
Napisz komentarz
Komentarze