Jak zapowiedział starogardzki magistrat, od początku lutego przez cały tydzień władze miasta będą spotykać się z nauczycielami i rodzicami, którym zaprezentują wstępną wersję opracowanych zmian dotyczących zmian w ramach reformy edukacji.
- Po spotkaniach z Radami Pedagogicznymi i Radami Rodziców projekty niezbędnych uchwał zostaną przedstawione Radzie Miasta Starogard oraz przekazane do zaopiniowania Kuratorowi Oświaty i Związkom Zawodowym – informuje Magdalena Dalecka z Wydziału Informacji Społecznej w Urzędzie Miasta Starogard Gd. - Wcześniej nad projektem pochyli się Komisja Edukacji, po której na specjalnej sesji Rady Miasta (1 lutego prezydent złoży wniosek o jej powołanie) radni będą procedować uchwałę intencyjną. Po uchwaleniu projektu sieci, trafi on do Pomorskiego Kuratora Oświaty, który ma 21 dni na przekazanie opinii. Jeżeli opinia będzie pozytywna, projekt uchwały trafi już jako finalna uchwała ponownie pod obrady Rady Miasta, która ma czas na jej podjęcie do 31 marca 2017 roku. Kurator może jednak nie zgodzić się z jej zapisami i wskazać zmiany, które miasto będzie musiało uwzględnić – dodaje Magdalena Dalecka.
Reklama
O jedną szkołę podstawową więcej. Jak będą wyglądały nowe obwody szkół? Co z budynkami po gimnazjach?
Po wygaszeniu czterech gimnazjów w Starogardzie Gdańskim będzie funkcjonować sześć szkół podstawowych. W ramach nowej sieci szkół zmieni się tylko obwód obecnej Szkoły Podstawowej nr 4. Obecni uczniowie wszystkich gimnazjów będą kontynuować naukę w dotychczasowych budynkach, natomiast pracownicy tych szkół od 1 września 2017 staną się pracownikami szkół podstawowych, w których będą funkcjonowały oddziały gimnazjalne.
- 06.02.2017 08:11 (aktualizacja 17.08.2023 01:57)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze