Na początku drugiej części sesji malborskiej rady nic nie wskazywało na rewolucyjne zmiany. Nie pojawiła się m.in. żadna nowa szansa na utworzenie liceum w likwidowanym Gimnazjum nr 3, a to dla włodarzy i wielu radnych byłoby najlepsze z możliwych rozwiązań. Przypomnijmy, że władze powiatu, które musiały zaopiniować propozycję uruchomienia nowej miejskiej szkoły, nie zgodziły się na taką inicjatywę.
Nic nie wskazywało więc na jakikolwiek zwrot, póki o głos nie poprosił radny Jacek Markowski, szef klubu Porozumienia Obywatelskiego.
- Przedkładam wniosek Porozumienia Obywatelskiego, by w uchwale w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego dopisać: „Od roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 5 tworzy się oddziały sportowe i dwujęzyczne. Nabór do oddziałów sportowych i dwujęzycznych będzie prowadzony na każdym poziomie szkoły podstawowej zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wzbogaci to ofertę edukacyjną miasta i pozwoli na kontynuowanie dorobku szkoły i kadry pedagogicznej dotychczasowego Gimnazjum nr 3. Ta oferta odpowiada oczekiwaniom społecznym mieszkańców Malborka”. Dla tych oddziałów nie określa się obwodów - ogłosił radny Jacek Markowski.
- Pozwoli to na utrzymanie miejsc pracy w likwidowanym Gimnazjum nr 3, a także na pozyskanie uczniów spoza obwodów tej szkoły – dodał radny Zbigniew Kowalski, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w Radzie Miasta.
Jak tłumaczył, w obecnym Gimnazjum nr 3 jest odpowiednia kadra, która mogłaby prowadzić takie zajęcia.
Więcej o ustaleniach rady w najnowszym wydaniu Gazety Malborskiej (od 8 marca w sprzedaży)
Napisz komentarz
Komentarze