Szkoły średnie z całej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania będą rywalizowały, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne. - To już 3 edycja konkursu, który realizujemy w formie hackathonu online. Co roku zaskakuje nas frekwencja tego wydarzenia, w zeszłym roku zgłosiło się do konkursu 174 osób. W tym roku spodziewamy się ponad 200. Cieszy nas takie zainteresowanie tym wydarzeniem, ponieważ nie tylko chcemy w ten sposób popularyzować naukę programowania, ale także społeczne zaangażowanie młodych osób - mówi Łukasz Żyła, prezes Fundacji Media 3.0, organizatora konkursu.
Na czym polega hackathon online? - Zespoły mogą liczyć do 5 osób. Temat hackathonu podany zostanie 5 października. Nawiązując do tematu przewodniego, przez ponad dwa tygodnie uczniowie mają za zadanie stworzyć prototyp aplikacji. Co ważne, mogą to być bardzo zalążkowe prace, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się dla nas fajny pomysł - wyjaśnia Łukasz Żyła. W tym roku pula nagród wynosi 10 tys. zł, przewidziano także nagrody dla nauczyciela, prowadzącego zwycięski zespół.
Zarejestrować swoją drużynę i znaleźć więcej informacji na temat konkursu można na stronie internetowej http://hackheroes.pl.
Napisz komentarz
Komentarze