Jak podaje Urząd Miejskie w Tczewie, 1 września br. naukę w 9 samorządowych szkołach podstawowych w Tczewie rozpocznie 5417 uczniów. Będą się uczyć w 260 oddziałach, w tym:
269 uczniów w 13 oddziałach przedszkolnych (tzw. zerówkach).
Liczba uczniów w poszczególnych placówkach:
- SP 1 – 300
- SSP2 – 774
- SP 4 – 424
- SP 5 – 527
- SP 7 – 353
- SP 8 – 358
- SP 10 – 700
- SP 11 – 783
- SP 12 – 1198.
Według aktualnych informacji rządowych, nauka odbywać się będzie w trybie stacjonarnym.
Także szkoły powiatu tczewskiego rozpoczęły nauczanie. Dla szkół, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Tczewie naukę rozpocznie 4426 uczniów. W tym:
Szkół ponadpodstawowych - 3883
Szkół specjalnych – 444
W samym Tczewie naukę rozpocznie 3598 uczniów i słuchaczy szkół będących jednostkami powiatu.
Przypominamy także o Karcie Mieszkańca Tczewa – warto ją mieć przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo z pewnością m.in. zmniejszy ona koszty poruszania się po mieście.
Karta Mieszkańca Tczewa cieszy się coraz większą popularnością. Do punktów obsługi przy ul. Pomorskiej i Konarskiego wpływa codziennie po kilkadziesiąt wniosków. Karty odebrało już ok. 2,5 tys. mieszkańców, wśród nich także obcokrajowcy, którzy w Tczewie mieszkają i tutaj rozliczają podatek dochodowy.
W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym, a potem akademickim, apelujemy do uczniów szkół oraz studentów o wyrabianie Kart Mieszkańca Tczewa, które zapewnią im możliwość korzystania z niższych opłat za przejazd autobusami komunikacji miejskiej, zwłaszcza że obecna Karta Miejska będzie stopniowa zastępowana przez Kartę Mieszkańca Tczewa.
Aby uniknąć kolejek warto złożyć wniosek przez Internet – wszelkie informacje znajdują się na stronie www.karta.tczew.pl
Zgodnie z rozporządzeniem władz oświatowych zajęcia odbywać się będą normalnie, z zachowaniem środków ostrożności.
Wszystkie szkoły miejskie są wyposażone w środki do dezynfekcji oraz w termometry. Zalecane jest częste mycie rąk. W niektórych szkołach, dla części klas rozpoczęcie zajęć zostanie przesunięte (np. będą rozpoczynać lekcje godzinę lub dwie później).
W każdej podstawówce wygospodarowano miejsce na tzw. izolatkę, gdzie w razie potrzeby umieszczony zostanie uczeń z objawami przeziębienia lub choroby (do czasu odebrania go przez rodziców lub opiekunów). Za organizację zajęć i przestrzeganie reżimu sanitarnego w placówkach odpowiadają dyrektorzy szkół.
W przypadku pojawienia się zachorowań w placówce – o ewentualnej zmianie metody nauczania na mieszaną lub zdalną, decyduje dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym i w oparciu o opinię sanepidu.
Wytyczne MEN, MZ i GIS dot. funkcjonowania placówek oświatowych:
(tomm)
Napisz komentarz
Komentarze