Konferencja była odpowiedzią na pojawiające się w przestrzeni publicznej nieprawdziwe informacje, jakoby w latach 2011-2017 gdański oddział IPN nie prowadził zajęć edukacyjnych dla osadzonych w Areszcie Śledczym przy ul. Kurkowej.
- Jestem tutaj między innymi dlatego, żeby powiedzieć, że te informacje są nieprawdziwe - dementuje Marek Szymaniak, dyr. Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. - IPN prowadził w tym miejscu zajęcia edukacyjne w latach 2011-2017. Pojawiające się w przestrzeni publicznej doniesienia są nierzetelne, godzą w dobre imię Instytutu Pamięci Narodowej i wprowadzają opinię publiczną w błąd. Chcę z całą mocą podkreślić, że działalność edukacyjna IPN na terenie jednostek penitencjarnych, w tym w Areszcie Śledczym przy ul. Kurkowej, jest prowadzona konsekwentnie od wielu lat i z pełnym misyjnym zaangażowaniem.
Dr hab. Grzegorz Berendt, który do 2013 roku pełnił funkcję Naczelnika Biura Edukacji Publicznej IPN, przypomniał o realizowanym na terenie jednostek penitencjarnych ogólnopolskim projekcie edukacyjnym TIKUN.
Gdański oddział IPN podkreśla, że działalność edukacyjna prowadzona w zakładach karnych i aresztach śledczych jest istotnym elementem misji Instytutu i służy kształtowaniu świadomości historycznej oraz propagowaniu wiedzy o przeszłości Polski.
IPN O. w Gdańsku
Napisz komentarz
Komentarze