Nie zabrakło stoisk z nasionami, sadzonkami, krzewami i drzewami, a także sprzętem ogrodniczym, niezbędnym do pracy w ogrodach i na działkach. Dla pszczelarzy zorganizowano szkolenie, podczas którego eksperci podzielili się swoją wiedzą na temat ochrony rodzimych podgatunków pszczoły miodnej, nowoczesnych technologii w pszczelarstwie oraz pozyskiwania i wykorzystywania produktów pszczelich innych niż miód.
W sobotę można było także zobaczyć wystawę poświęconą polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej oraz wziąć udział w zabawach i grach dla dzieci w namiocie PODR w Lubaniu. Atrakcje te dostępne są również w niedzielę. Jak co roku, popularnością cieszy się pokaz drobnego inwentarza, czyli królików i ptaków ozdobnych.
Drugi dzień Targów Ogrodniczo-Pszczelarskich to kolejne wydarzenia, które warto uwzględnić w planach. O godzinie 10.00 w sali konferencyjnej odbyła się konferencja „Przestrzeń i ogrody wsi – wiedza w praktyce” poświęcona ochronie krajobrazu kulturowego i projektowaniu ogrodów na wsi. Zachęcamy również do podziwiania palm wielkanocnych.
Targi trwają do 13 kwietnia (niedziela) do godziny 17:00. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy szukają inspiracji do ogrodów, pasjonatów pszczelarstwa oraz tych, którzy po prostu chcą spędzić czas w rodzinnej atmosferze na świeżym powietrzu.
Napisz komentarz
Komentarze