Lista podziękowań była długa, a na początek statuetki, które zaprojektował Andrzej Krzemiński, odebrali dyrektorzy malborskich gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli. Jak podkreśliła Jolanta Leszczyńska, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta oraz przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego festiwalu, to z inspiracji nauczycieli dzieci i młodzież tak pięknie prezentują się podczas imprezy. Organizatorzy podziękowali także władzom powiatu, które wspierają imprezę, a także Muzeum Zamkowemu, które udostępnia swoje obiekty na festiwalowe wydarzenia. Statuetki odebrały także dyrektorki Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku, Powiatowego Ogniska Plastycznego, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Nie zapomniano również o wkładzie miejskich spółek oraz lokalnych mediach, także redakcji „Gazety Malborskiej”. Doceniono także zaangażowanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w imieniu których statuetkę odebrała Teresa Żelazo oraz malborskich zespołów – Balbin, które przygotowuje Maria Seibert oraz chóru Lutnia, którego dyrygentką jest Bożena Belcarz. Podkreślono także udział Andrzeja Krzemińskiego, który jest jednym z współtwórców festiwalu. Burmistrz Marek Charzewski podziękował również Jolancie Leszczyńskiej, która związana jest z imprezą od wielu lat, najpierw jako dyrektor Miejskiego Domu Kultury, a obecnie jako szefowa wydziału i Komitetu Organizacyjnego.
- Był to wspaniały festiwal, jak wszystkie poprzednie – przyznał Marek Charzewski, burmistrz Malborka, który skorzystał z okazji i jeszcze raz złożył wszystkim życzenia noworoczne. - Życzę, abyście zrealizowali swoje marzenia i plany, a 2016 r. był lepszy od poprzedniego, ale gorszy od następnego.
Później już scenę opanował Sound'n'Grace. O tym, że zespół ma wielu fanów w Malborku świadczy nie tylko fakt, że bilety na koncert rozeszły się błyskawicznie, ale również reakcja na kolejne piosenki. Te najbardziej znane, publiczność śpiewała razem z grupą.
Napisz komentarz
Komentarze