Zanim przegłosowano uchwałę ustalającą wspomniany harmonogram, rozwiano wątpliwości co do dawnego budynku szpitala kolejowego. Przypomniano, że ten budynek nie będzie wchodził w skład własności szpitala i tym samym nie jest przedmiotem negocjacji. Potwierdził to i starosta Witold Sosnowski, i obecny na obradach dyrektor ZOZ Janusz Boniecki.
Pozytywna opinia sejmiku
Na sesji przedstawiono pozytywną opinię Sejmiku Wojewódzkiego, co do kierunku zmian w tczewskim ZOZ. W ocenie sejmiku przekształcenia zapewnią dalsze nieprzerwane świadczenie usług na rzecz mieszkańców powiatu tczewskiego.
- Cały czas rozmawiamy o nowej formie struktury – poinformował starosta W. Sosnowski. – Prowadzimy rozmowy z wojewodą, wicewojewodą, marszałkiem i dyrektorem Narodowego Funduszu Zdrowia. Nawet pracownicy ZOZ wołają o przekształcenia w spółkę prawa handlowego. Związki nie są przeciwne. Decyzje ostateczne jeszcze nie zapadły. Radca prawny przygotowuje projekty spółek. Konkretne propozycje chce otrzymać prezydent Tczewa Zenon Odya. Dopiero po przetargu określimy warunki, na podstawie których przyjmiemy inwestora.
Na razie szczegóły warunków PKO BP (który ma wziąć udział w prywatyzacji tczewskiego szpitala – przyp.. redakcja) nie będą podawane do publicznej wiadomości z uwagi na konkurencję. Prawdopodobnie w kwietniu zostanie przygotowana uchwała likwidacyjna.
Wnioski do RPO wspólnie z pow. starogardzkim
W drugiej części obrad w interpelacji Ludwik Kiedrowski zwrócił uwagę na ogłoszenie przez marszałka składania wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego. Zapytał czy powiat będzie składał jakieś wnioski.
- Odbywają się spotkania – uspokajał starosta W. Sosnowski. – Będziemy składali takie wnioski wspólnie z pow. starogardzkim. Po ich złożeniu będziemy informować na bieżąco o szczegółach.
- 3 marca odbyło się spotkanie z rektorem Uniwersytetu Gdańskiego w sprawie utworzenia jego filii na terenie powiatu tczewskiego – poinformował radny Andrzej Semborowski. - Powstaną zespoły robocze omawiające tę kwestię.
Zarząd zaapelował do radnych o włączanie się do tych prac i poparł pomysł utworzenia wydziały zamiejscowego UG przy Centrum Edukacji Doroslych.
Na samym końcu sesji radny Marek Maj poinformował o przekazaniu nowych druków oświadczeń lustracyjnych.
Harmonogram procesu likwidacji ZOZ w Tczewie
● 4 marca - powstaje uchwała zmieniająca uchwałę o zamiarze likwidacji – termin otwarcia likwidacji określa się na 1 czerwca br.; termin zakończenia działalności ZOZ określono jako do 30 września br. Wiążące uchwały wejdą w życie po 14 dniach od ogłoszenia ich w Dzienniku Urzędowym Woj. Pom.
● 5-6 marca – dostarczenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę o zamiarze likwidacji do zaopiniowania
● 5 kwietnia – maksymalny okres uzyskania wymaganych opinii
● 8 kwietnia – podjęcie uchwały RP Tczewskiego w sprawie likwidacji podczas sesji Rady Powiatu
● 9 kwietnia – wojewoda otrzymuje uchwałę i bada ją z tytułu nadzoru
● 9 maja – upływa termin oceny uchwały likwidacyjnej przez wojewodę
● 17 maja – do tego czasu uchwała musi zostać opublikowana w Dz. U. Woj. Pom.
● 1 czerwca – wchodzi w życie uchwała likwidacyjna i rozpoczyna się właściwy proces likwidacyjny.
Reklama
Likwidacja ZOZ w Tczewie!
TCZEW. 1 czerwca zlikwidowany ma być Zespół Opieki Zdrowotnej w Tczewie. Prywatyzacja szpitala wzbudza wiele kontrowersji. Opozycja radnych powiatowych nie jest za prywatyzacją, lokalna koalicja PO-PiS forsuje pomysł prywatyzacji publicznej służby zdrowia...
- 17.03.2008 00:17 (aktualizacja 04.08.2023 04:40)
Napisz komentarz
Komentarze