– Gród Żywej Historii Kerin powstał z inicjatywy Bractwa Historycznego Kerin i jego założyciela, Roberta Nowakowskiego – mówi Kamil Prabucki, członek bractwa, które od blisko dwudziestu lat zajmuje się dydaktyką historyczną w ponad tysiącu szkół podstawowych i gimnazjalnych w całym kraju poprzez Lekcje Żywej Historii.
– W założeniu nasz gród będzie jedynym miejscem w Polsce, w którym doświadczyć można spotkań z żywą historią różnych okresów dziejowych: od starożytnej Grecji, poprzez antyczny Rzym, wczesne i późne średniowiecze, aż po okres XVI-XVII wieku. Żywa historia oznacza aktywną naukę - każdy może tutaj spróbować swych sił w walce mieczem i toporem, strzelaniu z łuku, pracach w rzemiośle historycznym i wielu innych aktywnościach związanych z minionymi epokami i nie tylko.
Członkowie Bractwa Kerin dodają, że najważniejsze jest dla nich dotarcie do młodych ludzi dzięki ciekawym propozycjom zajęć edukacyjnych. W okresie letnim organizowane będą półkolonie dla dzieci i młodzieży z powiatu tczewskiego oraz powiatów ościennych. Istotą tych półkolonii będzie odkrywanie i rozwijanie indywidualnych predyspozycji i talentów poprzez propozycję różnorodnych zajęć w grodzie.
Napisz komentarz
Komentarze