Wystawa była czynna w Fabryce Sztuk od 12 kwietnia 2012 r. do 21 listopada 2014 r. – Gościliśmy ponad 500 zorganizowanych grup z całej Polski i z niemal wszystkich krajów Europy – podsumowała Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk. – Wystawę zwiedzili turyści ze Stanów Zjednoczonych, Indonezji, Meksyku, Republiki Południowej Afryki. Na bazie wystawy organizowaliśmy lekcje etnograficzne i historyczne.
Pożegnanie z wystawą, które odbyło się 21 listopada, był również okazją do podziękowań i gratulacji. Najwięcej otrzymała dyr. Alicja Gajewska i jej pracownicy. Podziękowano też wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i ogromnego powodzenia ekspozycji. Podziękowania trafiły też do nauczycieli tczewskich szkół, którzy najbardziej współpracowali z placówką. Z rąk A. Gajewskiej i Mirosława Augustyna, przewodniczącego Rady Miejskiej otrzymały je: Iwona Kordys (SP 11), Irena Jendrzejewska (Zesp. Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich), Magdalena Kubicka-Netka (Zespół Szkól Katolickich), Katarzyna Gardzielewska i Ewa Burczyk (obie z I LO).
Goście finisażu mieli ostatnią okazję zwiedzić ekspozycję i symbolicznie zwinąć żagiel, pod którym popłynęli Forsterowie wraz z kapitanem Cookiem". Teraz Fabryka Sztuk przygotowuje się do organizacji kolejnych dużych wydarzeń kulturalnych
Napisz komentarz
Komentarze