W Festiwalu wzięło udział 376 wykonawców z trzech kociewskich powiatów (tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego), którzy przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem 124 opiekunów. Reprezentowanych było 61 placówek: 5 przedszkoli, 21 szkół podstawowych, 12 gimnazjów, 18 szkół ponadgimnazjalnych, 4 domów kultury, 1 zgłoszenie indywidualne.
Zgłosiło się:
- 242 uczestników z powiatu tczewskiego
- 116 uczestników z powiatu starogardzkiego
- 18 uczestników z powiatu świeckiego.
Do konkursu przyjęto:
- 39 młodzieńczych prac literackich
- 80 prac plastycznych
- 116 recytatorów w eliminacjach rejonowych
- 55 recytatorów w eliminacjach finałowych
- 3 programy poetycko-muzyczne
- 7 inscenizacji.
Podczas koncertu finałowego wystąpili zwycięzcy I miejsc w kategorii:
- Inscenizacje: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie w przedstawieniu pt. Cudak – tekst Andrzeja Grzyba Baśniowe Kociewie.
- Recytacja poezji i prozy: Wiktoria Lange z Przedszkola w Zblewie, Agata Konkolewska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gdańskim oraz Hubert Graczyk z Gimnazjum Katolickiego w Świeciu.
- Program słowno – muzyczny: młodzież ze Starogardzkiego Centrum Kultury w przedstawieniu pt. Cudak - tekst Andrzeja Grzyba z tomu Prozy małe i mniejsze oraz Okno początku i końca.
Festiwal adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym, w tym do placówek oświatowych wszystkich poziomów edukacyjnych, domów kultury i placówek wychowania pozaszkolnego.
Głównym organizatorem i koordynatorem konkursu jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej, a współpracują z nim: Centrum Kultury i Sztuki, Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Skulteta, Fabryka Sztuk w Tczewie oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd.
Napisz komentarz
Komentarze