Dwójka pasjonatów i jednocześnie instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury: Tomasz Krupa i Piotr Jakubowski postanowiła zarazić młodych ludzi teatrem. Początki jak zawsze były trudne, ale to co w minioną niedzielę zaprezentowali ich podopieczni zasługuje na pełne uznanie.
Grali gestami, mimiką twarzy, sposobem poruszania się
Publiczność nie miała prawa się nudzić. Świetna gra aktorów, kostiumy nawiązujące do przypominanych epok i muzyka sprawiły, że godzina minęła w jednej chwili. Podczas spektaklu z ust wszystkich aktorów nie padło ani jedno słowo. Młodzi ludzie musieli grać gestami, mimiką twarzy, sposobem poruszania się na scenie. Wbrew pozorom nie było to takie łatwe. Mając za publiczność bardzo dużą grupę dzieci, młodzi aktorzy musieli grać w taki sposób, aby zainteresować wybredną i niecierpliwiącą się publiczność. Brawa udowodniły, że artyści z grupy teatralnej doskonale spisali się z powierzonych im ról. Zanim publiczność zobaczyła Charlie Chaplina, aktorzy z Rakowca przygotowali wcześniej trzy inne przedstawienia. Na scenie gościła Królowa Śniegu, a za pomocą teatru cieni przybliżyli magię świąt Bożego Narodzenia. Przedostatnią sztuką wystawioną w marcu była muzyczna podroż w lata 80-te ubiegłego wieku.
Przybliżyli klimat kina niemego
-W najnowszym przedstawieniu postanowiliśmy przypomnieć wielką postać niemego kina, którą był Charlie Chaplin. Odwzorowanie klimatu kina niemego, a także połączenie z teraźniejszością wymagało od naszych aktorów ogromu pracy. Charlie Chaplin w swoich filmach przecież nie mówił, grał za pomocą mimiki, gestów, czy też sposobem poruszania się przed kamerą. Dla dzisiejszej młodzieży, niezwykle rozgadanej, granie niemej postaci wymaga dużej koncentracji. Po oklaskach, które otrzymaliśmy na końcu przedstawiania okazało się że spektakl bardzo się podobał. W główną rolę czyli postać Charlie Chaplina wcieliła się Sandra Piwowarek. Policjanta uganiającego się nie tylko za Chaplinem zagrał Wojciech Krukowski – powiedział Tomasz Krupa.
Świat Charlie Chaplina nie był jedyną niespodzianką przygotowaną przez grupę teatralną. Na zakończenie publiczność miała okazję po raz pierwszy zobaczyć film zrobiony metodą poklatkową. Film powstał w ramach warsztatów filmowych realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w świetlicach środowiskowych gminy Kwidzyn. Na zakończenie spotkania w Rakowcu, młodzi aktorzy zostali nagrodzeni prezentami przez Bank Spółdzielczy w Brodnicy, oddział w Kwidzynie.
Napisz komentarz
Komentarze