We współczesnym świecie nadzieja stała się zbyt rzadkim„towarem”. Wiele bieżących spraw napełnia smutkiem, przytłacza, zniechęca do optymizmu. Zasypywani jesteśmy informacjami o kolejnych kryzysach politycznych, przejawach przemocy, skandalach i konfliktach. Otacza nas potok złych wiadomości,dodatkowo zabarwionych złością i frustracją medialnych komentarzy. Zatruwamy nasze umysły wzajemną podejrzliwością, niechęcią i niesprawiedliwym etykietowaniem. Zastanawiamy się, czy jest jeszcze sens angażować się w coś więcej niż własny indywidualny dobrostan?
Tymczasem osiągnięcie prawdziwej pomyślności nie jest możliwe w oderwaniu od innych. Jako jednostki będziemy spełnieni tylko wtedy, gdy zadbamy o dobro naszych rodzin, o rozwój społeczności lokalnych, a także o budowanie kultury życzliwości w całej ojczyźnie. Skąd mamy czerpać energię do zaangażowania i powód do pozytywnego nastawienia? Do tego właśnie potrzebna jest Wielkanoc.Wielki Tydzień i wieńczące je Święto Zmartwychwstania niesie ze sobą refleksję o tym, jak ludzkie zło może napełniać smutkiem i poczuciem klęski, zaś Dobro Absolutnew Osobie Jezusa Chrystusa przywraca wiarę i nadzieję.
Nadzieja ta dostarcza nam wiary, że na nowo odżyje w nas chęć budowania wspólnoty, cechującej się wzajemnym szacunkiem i służbą wspólnemu dobru. Takiej nadziei życzę wszystkim moim Rodakom!
Z okazji Świąt Zmartwychwstania pragnę złożyć życzenia wszystkim polskim rodzinom, oby nigdy nie pokonało Was zwątpienie w sens wzajemnej miłości jednoczącej małżonków oraz pełnego poświęceń wychowywania dzieci.
Podobne życzenia kieruję do społeczności w zakładach pracy oraz przedsiębiorców– niechaj wzajemny szacunek i pragnienie wspólnego dobrobytu, przyświecapodnoszeniu jakości zawodowego zaangażowania oraz dążenia do budowania dobra wspólnego.
Serdeczne życzenia przesyłam także do społeczności lokalnych.Docenienia i kultywowania domagają się wszystkie inicjatywy obywateli i władz samorządowych, które są oparte na pojednaniu, dialogu i współpracy, budującej mosty ponad podziałami. Jeżeli naszą motywacją będzie odradzająca się nadzieja na wspólną pomyślną przyszłość, to z pewnością wysiłki te odniosą pozytywny skutek. Święto Zmartwychwstania przypomina, że ani nie ma konfliktów, których nie dałoby się przezwyciężyć, ani problemów, których dzięki wzajemnemu zaufaniu i dobrej woli, nie można byłoby rozwiązać.
Niechaj nadzieja płynąca ze Zmartwychwstania nie opuszcza nikogo!
Zbyt wiele mamy powodów do wdzięczności wobec Opatrzności Bożej, aby ulegać pokusie zniechęcenia. Dziękujmy więc i radujmy się!
Chrystus zmartwychwstał.Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
Napisz komentarz
Komentarze